Sunkiausia pakilti nuo nulio

PaskolosFaktas, kad paskolos bedarbiams asmenims nėra teikiamos Lietuvoje, vienus žmones gali nuteikti džiaugsmingai. Taip galvojama, kai tikima, kad dauguma bedarbių paskolas iššvaistytų ir dar ir savo turtą paskandintų antstoliuose. Tačiau kai kuriems bedarbiams negalėjimas gauti greitos paskolos užkerta kelius pradėti gyvenime kažką daryti ne nuo nulio, o nuo bent kažkokio nedidelio žengto žingsnio. Nors mes teigiama, kad luomai išnyko jau labai seniai, nesunku pajausti, kad jie iš tiesų yra ir šiais laikais, kadangi tas, kas yra iš turtingųjų šeimos, turi labai didelius šansus gyventi gerai, o tas, kas pinigų neturi, gyvena daug sunkiau.

Sunkiausia yra bedarbiui skolose, todėl jam ir neskolina

Kodėl kreditai bedarbiams paprastai nėra teikiami? Todėl, kad tikima, kad jau ir taip bedarbiui sunku: jis neturi pajamų, gal nebent turi pašalpą iš Darbo biržos. Jam tenka skolintis galbūt tam, kad pragyventų. Taigi, kaip gali tikėtis, kad paskolinus jam kreditus, šis juos grąžins? Jeigu taip mąstytų kredito teikimo bendrovės, jos greitai bankrutuotų. Taigi, bent tiek gerai, kad didžiajai daliai žmonių į skurdą netenka įnerti dar giliau dėl įvairių paskolų. Kadangi, kai jiems nėra skolinama, tai nereikia ir panirti į tas skolas.

Sunku pakilti bedarbiui nuo nulio

Kita vertus, kaip jau minėjome, kai kreditai bedarbiams nesuteikiami, tai jie negali užtikrinti pagrindo tam vieninteliam reikšmingam kartui, kai bedarbis galbūt pakiltų iš savo situacijos ir galėtų gyventi taip, kaip nori. Sunku bedarbiui tiesiog pakilti iš ten, kur jis buvo, ir tapti tuo, kuo jis nėra. Pavyzdžiui, nori pradėti vykdyti kažkokią veiklą. Ar kepti tortus, ar drožinėti papuošalus, ar siūti, ar vairuoti priekabą – viskam reikia pinigų pirmai pradžiai. Kai esi nulyje, labai sunku.

Lengviau, kai turi bent minimalų pagrindą

Taigi, neturint net ir to minimalaus pagrindo, negali daryti kažkokios pradžios. O dabar įsivaizduokime žmogų, kuris ir be paskolos turi nors šiokią tokią finansinę užuovėją. Gal tai jaunas studijas baigęs žmogus, kuriam padeda gerą darbą vasarai užsienyje surasti giminaičiai, o gal tėvai nuperka mašiną, investuoja į mokslus, o gal suteikia šiek tiek pinigų pirmai pradžiai. Visa tai leidžia atsikvėpti, gyventi šiek tiek geriau ir jausti, ką tai reiškia turėti tokį gyvenimą ir minimalų pagrindą jam. Vėlgi, kai mąstai apie tuos, kurie apskritai į gyvenimą ateina iš labai turtingos aplinkos, daugeliu atvejų gali galvoti, kad turtingi gimę, turtingi ir liks.

Palikite atsiliepimą