Ką pasiimti, plaukiant baidare

Baidarės nuomaiNors humoro artistų baidarių nuoma ir tokių atostogų tema ir kartais tampa pašaipos objektu, tačiau plaukti baidarėmis galima tikrai kultūringai, taip puikiai pailsėti. Gali būti, kad ir jūs, irdamiesi upės keliu, sutiksite ne tokių žmonių, su kuriais norėtumėte palaikyti daug ryšių, tačiau tai vis tiek bus kelionė, kuri suteiks jums gerų įspūdžių. Tie, kurie plaukia nekultūringai, plaukia girti, be gelbėjimosi liemenių, nuolat pamesdami daiktus vandenyje ir neturėdami atsarginių drabužių persirengimui. Tačiau jūs esate ne jie ir kelionę baidare iš anksto planuokite tokią, kokios norite.

Elektronika ir apsauga

Pirmiausia turėkite omeny, kad baidarių nuoma yra įvykis gamtoje. Taigi, atsiribojus nuo elektronikos ir netgi elektros. Vadinasi, čia kompiuterio jums neprireiks, palikite jį namie arba mašinoje, jeigu negalite ištverti. Tačiau telefono, aišku, nepaliksite, nes norėsis plaukiant ir nusifotografuoti, ir paskambinti kam nors, ir maršrutą internete pasitikrinti, o gal ir orų prognozės atnaujinimą patikrinti. Taigi, imsite telefoną, o kartu vertėtų paimti ir telefono pakrovėją. Tokį, kuriuo galėsite krautis be elektros. Tai tarsi vienkartinė elektros dozė, kuri pakrauna telefoną iki pilnos baterijos. Verta tokį turėti. Visą elektroniką nepamirškite sandariai sudėti į gerai užsegamus plastikinius maišelius. Geriausia dvigubus ar trigubus, o tarp jų sudėti neskęstančius oro burbuliukus arba užkabinti plūdurą. Tam atvejui, jeigu įkristų į vandenį.

Atsarginiai drabužiai

Priklausomai nuo to, kokia baidarių nuoma pasirinkta, arba baidarėje bus vieta rūbams susidėti, arba nebus. Tiksliau, daiktams susidėti. Daiktų skyrius būna sandarus ir ten net apvirtus baidarei lieka daiktai sausi. Visada gera idėja į plaukimą pasiimti sausų kojinių, striukę, lietpaltį ir kitų rūbų persirengimui, nes niekada nežinai, kada liksi šlapias.

Gelbėjimosi liemenė

Ne visi saugosi, tačiau saugoti būtina, ir tai išgelbėja gyvybes. Būtinai visus vaikus aprenkite gelbėjimo liemene, ir patys apsirenkite. Upės yra klastingos, jų vagose atsiranda sūkurių, keistų posūkių, išnyra akmenys ir atsiranda kiti dalykai, kurie gali priversti jus apvirsti.

Apsaugos nuo saulės

Kaitri saulė privers jus virtu kiaušiniu, kurio lukštas kris vos prisilietus, jeigu saulės nesisaugosite. Todėl turėkite apsauginį kremą ir jį naudokite. Būtinai saugokite galvą ir dėvėkite kepurę arba skarą nuo saulės, nes tik tai gali išgelbėti jūsų smegenis. Smegenų perkaitimas ir sąmonės netekimas visada pavojingas dalykas, o plaukiant baidare gali būti ir mirtinas, jeigu netekęs sąmonės įkristumėte vandenin.

Palikite atsiliepimą