Dantų protezavimas išimamais protezais: už ar prieš?

Kai tenka atlikti tam tikras odontologines procedūras, pacientams gana dažnai yra svarbu tai, kiek tai kainuos, tad tuomet, jei yra reikalingas dantų protezavimas, gana dažnai yra ieškoma pačių pigiausių sprendimų. Niekam ne paslaptis, kad išimami dantų protezai kainuoja pigiausiai, tačiau ar tokia pasirinkimo galimybė tikrai gali būti pačia palankiausia?

Protezavimas – implantavimas klinika

Išimamų protezų priežiūra

Lyginant su fiksuotais protezais, išimami dantų protezai reikalauja gana nemažai priežiūros. Labai svarbu stebėti, ar šie dantų protezai neturi mikroįtrūkimų (juos svarbu kuo greičiau pašalinti, kad protezai nesulūžtų), o nakties metu juos reikia panardinti į specialų skystį. Pacientai neretai skundžiasi, kad tokie protezai nesilaiko pakankamai stabiliai, tad gali būti taikomi protezų klijai. Įprastai teigiama, kad šie protezai reikalauja tikrai nemažai priežiūros, todėl labai svarbu tai, kad pacientas būtų pakankamai atidus.

Ar reikės atsisakyti mėgstamų maisto produktų?

Dantų protezavimas fiksuotais protezais pasiteisina dėl to, kad ši galimybė užtikrina maksimaliai gerą kramtymo funkciją, tačiau to negalėtume pasakyti apie protezavimą išimamais dantų protezais. Jei pacientas kramtys kietą ar lipnų maistą, tokiu atveju protezai gali būti pažeidžiami, tad pasirūpinkite, kad taip nenutiktų. Pacientai neretai skundžiasi, kad išimami protezai sukelia nepatogumų ne tik kramtant maistą, bet taip pat ir kalbant, tad svarbu įvertinti, kad toks dantų protezavimas negarantuos pakankamo stabilumo.

Išimamų protezų ilgaamžiškumas

Įprastai išimami protezai yra gaminami iš plastiko, todėl nieko keisto, kad jie gali būti gana lengvai pažeidžiami. Protezų įtrūkimų gali atsirasti dėl temperatūros skirtumų (jei kartu vartojami karšti ir šalti gėrimai ar maisto produktai), jei kramtomas labai kietas ar lipnus maistas, ir t.t. Tuo atveju, jei ant protezų atsiranda tam tikrų pažeidimų, labai svarbu kuo greičiau kreiptis į specialistus, kurie galės pataisyti pažeistus protezus. Nors pacientai gana dažnai teiraujasi, kiek laiko gali tarnauti išimami protezai, tačiau vienareikšmiškai atsakyti gali būti labai sudėtinga. Dantų protezavimas išimamais protezais gali būti kartojamas ir dėl to, kad ilgainiui pasikeičia paciento burnos gleivinės padėtis, todėl toks pasirinkimas tikrai nėra ilgaamžis.

Taigi, jei siekiate, kad dantų protezai laikytųsi kuo stabiliau ir garantuotų maksimaliai gerą kramtymo funkciją, dantų protezavimas fiksuotais protezais bus kur kas palankesne išeitimi. Nors išimami dantų protezai kainuoja pigiau, tačiau toks sprendimas pasiteisina tikrai ne visada, kada norima, kad dantų atkūrimas būtų kuo ilgaamžiškesnis ir nekeliantis jokio diskomforto.

Palikite atsiliepimą