Du sodo priežiūros keliai

Sodo priežiūra gali būti įvairi. Jai atlikti gali būti naudojami motoriniai instrumentai, tačiau lygiai taip pat viską atlikti galima ir su paprastais įnagiais. Štai, paimkime kaip pavyzdį, namą, esantį viename žinomame miestelyje. Jo savininkai – du. Namas perskeltas per pusę, ir sodo teritorija, kuri ir taip gana pailga, perskelta išilgai per pusę. Kairės pusės savininkai naudoja senovinę techniką, o dešinės pusės savininkams geriausiai tarnauja STIHL sodo technika. Todėl ir jų sodo darbai atrodo skirtingai.

Vejos priežiūra

Ginalas instrumentaiPas A kaimyną veją prižiūri motoriniai instrumentai. Veją laisto automatiniai vejos laistytuvai, specialiais detektoriais reaguojantys į esamą drėgmę, temperatūrą ir paros laiką. Todėl veja yra palaistoma būtent tada, kai to reikia – per karštį, per sausrą, ne nakties metu. Tuo tarpu kaimynas B vejos arba išvis nelaisto, arba kartais ją aplieja su laistytuvu, bet tik prie pat namo. Jam atrodo, kad veja neturi būti prižiūrėta, ji gali būti natūrali ir atspindinti realias sąlygas. Kaimynas A veją pjauna su motoriniu sodo prietaisu – žoliapjove. Ji puikiai nupjauna iki norimo ilgio, lengvai važiuoja, ir dėl to pjauti žolę šiam kaimynui yra tikras malonumas. Kaimynas B su tokiais prietaisais draugauja mažiau, todėl žolę ir pjauna rečiau. Vietomis šienauja su dalgiu, o kitur turi seną rankinę žoliapjovę, kurią stumiant pats tampi motoriniu prietaisu ir išlieji devynis prakaitus.

Medžių priežiūra

Kaimynas A medžius ir krūmus apipjausto su STIHL trimeriu, su puikiu motoriniu prietaisu, o kaimynas B tiesiog pjausto medelius su pjūkliuku. Jam tai nėra sunku, todėl jis nepavargsta, tačiau jo gyvatvorė niekada nebūna graži. Turėdamas tik paprastas sodininko žirkles ir neturėdamas motorinių, jis nesuformuoja norimos gyvatvorės formos. Pas kaimyną A gyvatvorė atrodo kaip žalios skulptūros, nes jis moka padaryti tikslias formas.

Daržo darbai

Tiek vienas, tiek kitas, sodo gale turi po nedidelį daržą. Jame taip pat be perstojo verda gyvenimas. Kaimynas A sodą suaria nedideliu traktoriuku ir ten atsiranda puiki vieta ūkininkavimo dirvožemiui. Jis suaręs tą sodo plotą gali su automatine sėjimo mašinėle pasėti norimus auginti augalus. Na o mūsų žavusis kaimynas B viską daro pats. Su kastuvu, šake ir kauptuku, jis išaria, sukasa, išravi ir paruošia žemę sėjai. Žinoma, pati augalų priežiūra vėliau jau tampa rankiniu darbu, kada reikia ravėti, skinti uogas.

Palikite atsiliepimą