Maža plieninės stogo dangos kaina – skambūs žodžiai ar realybė?

Pastaruoju metu vienas populiariausių stogo dangos medžiagų pasirinkimų – tai plieninė stogo danga. Jos populiarumas įtakotas dviejų pagrindinių veiksnių – kainos ir estetikos. Plieninė stogo danga kaina yra vienas pigiausių pasirinkimų, o kasiška estetika patenkina beveik kiekvieno poreikius. Tačiau ar maža dangos kaina yra tik skambūs žodžiai ar tai puiki realybė, priklauso ne tik nuo papildomų įgeidžių, tačiau ir nuo namo stogo formos. Dažnai net viena pigiausių stogo dangų gali stipiria patuštinti piniginę tam visai nebūnant pasiruošus.

Papildomos išlaidos

Teigiama, kad plieninė stogo danga yra vienas pigiausių pasirinkimų, kuris savo kokybe visiškai nenuvilia. Tačiau nutarėme aptarti ar ji iš tikrųjų yra tokia pigi. Mat pasirodo, kad plieninė stogo danga yra pigiausias pasirinkimas, kalbant tik apie medžiagą, bet apie papildomas išlaidas dažniausiai yra neužsimenama.

DangosVienas didžiausių plieninės dangos minusų, kuris reikalauja nemažai papildomų išlaidų – tai yra garso izoliacijos nebuvimas. Ypatingai garsui jautriems žmonėms būtina papildomai įsirengti garso izoliavimo sistemą ar bent jau apsišiltinti namo stogą, nes plieninė stogo danga neapsaugos nuo nepageidaujamų garsų, todėl užklupus lietui galite girdėti ant stogo krentančius lietaus lašus. Puikiai žinoma, kad namo stogo apšiltinimas ir garso izoliavimo sistema dažnai gali atsieiti net daugiau nei pati plieninė stogo danga, todėl tai yra svari priežasti pagalvoti apie kitą alternatyvą.

Negana to, plieninės stogo dangos kaina gali išaugti netgi dvigubai, jei jūsų namo stogas yra netradicinių formų, kupinas įvairių išlinkimų ar bokštelių. Plieninė stogo danga yra nelanksti, todėl jos montavimo darbai tokiam stogui reikalautų sudėtingesnių ir ilgiau trunkančių sprendimų. Papildomas pjaustymas, matavimas ir kiti sprendimai gali smarkiai pakelti montavimo darbų kainą. O ir nereikia pamiršti, kad netolygaus stogo dangai tektų įsigyti šiek tiek daugiau plieninės stogo dangos.

Tačiau jei planuojate bet kokiu atveju apšiltinti savo namo stogą ir Jūsų namas pasižymi tradicinėmis formomis, plieninė stogo danga gali būti geras pasirinkimas, ieškant itin paprasto ir pigaus pasirinkimo. Mat pati medžiaga ir montavimas yra vieni pigiausių pasirinkimų Lietuvoje, o nauji technologiniai medžiagos gamybos sprendimai šiandien leidžia užtikrinti ilgaamžiškumą.

Palikite atsiliepimą