Lytiškai plintančios ligos: kaip atpažinti ir kaip kovoti?

LPLApie kontracepciją šiandien kalbama tikrai nemažai: ji svarbi ne tik norint išvengti neplanuojamo nėštumo, bet ir įvairių lytinių keliu plintančių ligų. Dėl šių priežasčių visada rekomenduojama naudoti prezervatyvą, kuris kol kas yra vienintelė veiksminga priemonė, padedanti apsisaugoti nuo neplanuojamo nėštumo ir lytiniu būdu plintančių ligų.Deja, ir tai ne visada yra veiksminga, tad svarbu žinoti, kokiais simptomais pasireiškia lytiškai plintančios ligos, ir kaip su jomis kovoti.

Sifilį sukelia bakterija, kuri prasiskverbia per mažiausius odos pažeidimus. Lytiškai santykiaujant su infekuotu partneriu, tikimybė užsikrėsti yra 1 prie 3. Ši lytiškai plintanti liga yra skirstomi į kelias rūšis – tai gumų sifilis, nervų sistemos sifilis ir širdies bei kraujagyslių sifilis. Ligos simptomai gali būti labai įvairūs, tai priklausys nuo sifilio pobūdžio. Dažnai pakyla temperatūra, atsiranda galvos skausmas, opelės. Šiandien ši liga yra pagydoma, ir kuo anksčiau bus kreipiamasi, tuo greičiau galės būti pagydoma.

Gonorėja pasireiškia praėjus 2-7 dienoms po lytinio akto, tačiau gali pasireikšti ir vėliau. Kartais liga nepasireiškia jokiais simptomais, tačiau dažniausiai jaučiamas deginimas šlapinantis, skausmai pilvo apačioje, taip pat infekcija gali patekti į ryklę ir akis. Negydomos gonorėjos simptomai po kurio laiko praeina, tačiau liga iš ūmios tampa lėtine, pasireiškia nevaisingumas, pažeidžiama širdis, smegenys, sąnariai. Taigi, svarbu laiku kreiptis į gydytoją, kuris galės paskirti tinkamus antibiotikus.

Žmogaus papilomos virusas, arba genitalinės karpos, yra labiausiai paplitusi lytiniu keliu perduodama infekcija. ŽPV yra perduodamas lytinių santykių metu, per odos ar gleivinės pažeistas vietas. Šio viruso tipų suskaičiuojama apie 200, 15 jų gali sukelti gimdos kaklelio vėžį. Jei organizmas yra atsparus, per vienerius ar dvejus metus jis gali įveikti šį virusą, tačiau to nepadarius didelė rizika susirgti gimdos kaklelio vėžiu. Genitalijų karpos gali atsirasti prie makšties, pačioje makštyje, ant gimdos kaklelio. Vyrams šios karpos atsiranda ant varpos, iš pradžių būna nedidelės, vėliau ima vešėti. Gydytojai paprastai paskiria tam tikrą tepalą, kuris gali padėti panaikinti šias karpas.

Herpesas, arba kitaip – pūslelinė, yra dar viena gana dažnai pasitaikanti lytiškai plintanti liga, kurios sukėlėjas yra Herpes virusas. Užsikrėtus pūsleline, virusas patenka į nervines ląsteles, kur išlieka visą gyvenimą. Ligos simptomai nėra jaučiami ištisai – požymiai pasireiškia menstruacijų metu, susirgus tam tikra liga, nusilpus imunitetui, ar kai jaučiamas didelis stresas. Herpesas gali pasireikšti dilgčiojimu, skausmingu šlapinimusi, padidėjusiais kirkšnies limfmazgiais, taip pat gali pakilti temperatūra, gali skaudėti raumenis. Deja, nėra gydymo, kuris galėtų visiškai panaikinti virusą. Gali būti skiriami tepalai ar tablečių kursas, kurie gali padėti nuslopinti simptomus.

Chlamidiozė – tai liga, kuri vyrams ir moterims pasireiškia skirtingai. Moterys jaučia skausmą šlapinantis, po lytinių santykių gali pasirodyti kraujo, jaučiamas skausmas apatinėje pilvo dalyje, lytiniai santykiai tampa skausmingi. Vyrai jaučia skausmą šlapinantis, skauda kapšelį, jis padidėja. Paprastai chlamidiozė yra gydoma antibiotikais, abu lytiniai partneriai turi būti gydomi kartu.

ŽIV – tai užkrečiama lytiniu keliu plintanti liga, kuri progresuoja lėtai. Jei liga nėra gydoma, ji gali baigtis mirtimi. Infekcija paprastai pasireiškia karščiavimu, gerklės skausmu, limfmazgių padidėjimu, bėrimu dėmelėmis ir mazgeliais, raumenų ir sąnarių skausmu, galvos skausmais, pykinimu.

Lytiškai plintančios ligos gali būti pagydomos, jei laiku kreipsitės į gydytoją. Taigi, nedelskite, ir kreipkitės į specialistus, kurie atliks reikalingus tyrimus ir paskirs tinkamiausią gydymo metodą.

Palikite atsiliepimą