Šiltnamis žiemą: patarimai

Planuojantiems statyti šiltnamį pakanka žvilgtelėti į tokią parduotuvę kaip www.siltnamiai.org, kad paaiškėtų, kokia didžiulė yra šiltnamių pasiūla. Gali būti siūlomi ir polikarbonatiniai šiltnamiai (www.vedrana.lt/polikarbonatiniai_siltnamiai) , ir stikliniai, ir plastikiniai, ir celofaniniai. Svarbiausia visada, kad šiltnamis tiesiog atliktų savo darbą. Šiltnamio mums reikia pavasarį, vasarą, o rudenį jį jau paleidžiame žiemoti. Tačiau žiema irgi svarbus metas – per ją turime pasistengti, kad šiltnamis išliktų tvarkingas iki kito sezono. Ką vertėtų daryti dėl šiltnamio žiemą?

Parengti žiemai

Šiltas šiltnamisPaprastai šiltnamį mes žiemai ruošiame rudenį. Pirmas dalykas, kurį verta padaryti artinantis žiemai, tai nuvalyti šiltnamį iš vidaus, mat prie sienelių gal bus susidarę nešvarumų nuo kondensato ir nuo žemių, nuo augalų ir vabzdžių, kurie visi čia teršė viską šiltnamio eksploatacijos metu. Toks pasirengimas žiemai – visiškai standartinis, nes kiekvienas geras sodininkas nori, kad jo šiltnamis kitais metais vėl būtų švarus. Taip pat reikėtų sukasti žemę lysvėse ir išimti visas šaknis, visas buvusių augalų liekanas. Tuomet reikia uždaryti duris, langus, padaryti tą tikrai sandariai. Tuomet ir paliekame šiltnamį žiemoti. Tą darant dar reikia atkreipti dėmesį į laistymo sistemas. Jeigu tokių yra jūsų šiltnamyje, tai būtinai turite išleisti vandenį iš jų, nes kitaip nutiks kaip ir su bet kuriuo kitu užšalusiu vandentiekiu. Šąlant vanduo plečiasi, o besiplečiantis kūnas gali susprogdinti vamzdžius. Verta nuimti ir taip visiškai sunaikinti šiltnamį nebent jeigu jis yra iš polietileno. Tačiau stikliniai, polikarbonatiniai šiltnamiai nėra išmontuojami, jie taip ir paliekami.

Sniego valymas žiemą

Vienas iš darbų, kurį reikės vis atlikti, siekiant apsaugoti šiltnamį, žiemos metu – sniego valymas. Tą daryti turėsite labai lengvai. Kuo bus stipresnė konstrukcija ir medžiaga, iš kurios padarytas šiltnamis, tuo mažiau saugotis turėsite. Tačiau visgi vis tiek sniegą visada reikėtų valyti labai atsargiai. Nėra gerai leisti susidaryti didžiuliu jo sluoksniui, nes jis gali sudaryti per didelį svorį ir tuomet gali atsirasti skilimų, sudūžti stiklai.

Tinkamai montuoti

Viena iš pagrindinių idėjų, kuri leis išlaikyti saugų šiltnamį, tinkamai paruoštą – tai tinkamas montavimas. Dar tada, kai tik pradedate visus darbus ir pirmą kartą montuojate šiltnamį, turite galvoti apie tai, kad vėliau ateis žiema. Šiltnamį statyti reikia ne tik vasarai, bet visiems metams. Taip, kad jis turėtų pakankamą sandarumą, kad žiemą galėtų būti saugus ir nesugadintas.

Palikite atsiliepimą