Parduokmiska.lt projektas įneš skaidrumo į miškininkystės sektorių

Galvojate apie miško pardavimą? Greičiausiai sukate galvą, kaip gauti maksimalią įmanomą kainą, kaip susirasti patikimą pirkėją, kokius mokesčius reiks sumokėti valstybei? Šie neatsakyti klausimai sukelia nemažai rūpesčių ir „galvos skausmo“.

Miško pardavimasInternete ir spaudoje tiesiog gausybė skelbimų ir visi kaip susitarę tvirtina, kad brangiausiai superka miškus. Todėl labai lengva pasiklysti tarp visų įmonių, ypatingai jei miškininkystės srityje esate naujokai. O kur dar baimė pakliūti į nesąžiningo pirkėjo rankas. Taigi pirkėjo paieškos atima marias laiko, o ir pasitaiko atvejų kai miško pardavėjai norėdami gauti didžiausią pelną pakliūna į nesąžiningų pirkėjų rankas. Už 1 ha pasiūloma keliasdešimt ar vos keletą eurų daugiau, nei legaliai dirbančių įmonių. Tokio sandorio pabaiga būna aiški: pardavėjas lieka ir be miško ir be pinigų.

Tačiau galime lengviau atsikvėpti, kad skaidrumo į miškininkystės sektorių įneš praėjusį mėnesį pradėjusi veikti platforma – Parduokmiska.lt perka miska visoje Lietuvoje. Nuo šiol, parduoti ar pirkti mišką, bus ypatingai paprasta. Ji skirta norintiems greitai ir patogiai rasti miško, medienos supirkėją ar norintiems įsivertinti savo turimo miško kainą.

Kaip teigia, projekto iniciatorius D. Rolius miško pardavimo procesas gerokai palengvėja. Šio projekto tikslas vienyti visas įmones dirbančias miškininkystės sektoriuje. Kiekviena, aktyvią veiklą vykdanti įmonė, suinteresuota aktyviai dalyvauti rinkos procesuose, o šis projektas padės tuos tikslus įgyvendinti.

Taigi, jei nusprendėte parduoti mišką, vos keletu mygtukų paspaudimu galite surasti sau tinkamiausią įmonę, kuri užsiima miško projektais. Arba galite siųsti užklausą visoms įmonėms ir iš visų gauti pasiūlymus. Tereiks tik išrinkti tinkamiausią, pasirašyti sutartį ir džiaugtis puikaus sandorio rezultatais.

Šis projektas padės pardavėjams apsisaugoti nuo neteisėtai veikiančių įmonių. Nes kiekviena įmonė esanti šioje platformoje dirba ne vienerius metus, turi reikiamus dokumentus ir užsitarnavusi patikimos įmonės vardą.

Unikalus filtras padės surasti labiausiai paiešką atitinkančias įmones. Galima paiešką vykdyti pagal raktinius žodžius, pagal įmonių pavadinimus, pagal regioninį pasiskirstymą ar veiklos sritis.

Reikia pastebėti šios platformos naudą ir įmonėms perkančioms miškus. Įmonės dažnai neturi pakankamai internetinio marketingo žinių. Joms sunku reklamuoti save internete, surasti nišą, kaip pasiekti miško pardavėjus. D. Rokius pastebi, kad įmonės netinkamais būdais besireklamuodamos internete išleidžia dideles sumas pinigų, tačiau grąžos nesulaukia. Šioje platformoje joms suteiktos maksimalios matomumo galimybės.

Taip pat įmonės skatinamos pasitemti, teikti kokybiškas paslaugas. Nes šioje platformoje jos konkuruoja viena su kita. Taigi šiuo atveju miško pardavėjams nauda akivaizdi.

Ir pabaigai keletas patarimų į ką reikia atkreipti dėmesį parduodant mišką.

  • Jei parduodate mišką su žeme, gali būti, kad gausite mažesnę kainą nei tik parduodant medieną. Atkreipkite dėmesį, jei parduosite tik medieną tai mišką atkurti reiks jums patiems. O jei parduosite mišką su visa žeme tai atkūrimo darbai teks pirkėjui.
  • Jei miško savininkas esate ne vienas, tai pirmumo teisę įsigyjant mišką turi kiti bendraturčiai. Jei jie atsisako pirkti mišką, tuomet galite parduoti kitiems pirkėjams.
  • Gana aktuli informacija kokie mokesčiai taikomi pardavus mišką. Jei mišką parduosite nepraėjus 5 metams nuo jo įsigijimo, tai teks mokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Taip pat jei parduosite žaliavinę medieną bus reikalinga sumokėti 15 proc. pajamų mokestį. Tik atkreipkite dėmesį, kad 2500 Eur. yra neapmokestinamas dydis, todėl mokestis bus skaičiuojamas tik viršijus tą sumą.
  • Prieš pradedant bet kokius veiksmus pasirašykite sutartį, kurioje numatyta suma, atsiskaitymo tvarka ir kita svarbi informacija.

Palikite atsiliepimą