Mokausi anglų kalbos

Kai labai ilgai kalbėjau, kad norėčiau patobulinti savo užsienio kalbų žinias, tai netikėtai pas mane atsirado ir dovana. Tai kuponas, kurio paskirtis – anglų kalbos kursai Vilniuje. Ką gi, užsirašiau į juos ir pateikiu savo įspūdžius.

Pirmoji savaitė

Per pirmąją savaitę aš labai nusivyliau, tačiau vėliau supratau, kad viskas taip ir turėjo būti. Šie anglų kalbos kursai nebuvo skirti pradedantiesiems, o aš ir nesu pradedančioji. Jie buvo šiek tiek pažengusiems, tačiau aš tiksliai nežinojau, kokioje pažangumo lentynoje dabar esu. Taigi, gavau testą, buvo nustatytas mano mokėjimo lygmuo (B1), o paskui ėmiausi mokymosi.

Išmokite anglų kalbąPer pačią pirmą paskaitą labai nusivyliau, nes mes kartojome tokius dalykus, kurie man buvo žinomi, aš juos jau mokėjau. Tačiau taip pat per ją dar kartą įsitikinau, kad kalbos struktūra, kai kurių laikų vartojimas (Past Perfect, Present Perfect) yra toks ar anoks dėl sistemos. Galima sakyti, daugybė dalykų, kurie man būdavo tiesiog intuityvūs, dabar staiga įgavo savo loginį pagrindą. Supratau, kad kai kurie laikai turi būtin vartojami dėl to, kad yra tam tikros taisyklės. Na, aš ir anksčiau juos vartodavau gerai, bet dabar tiesiog žinojau, kodėl.

Antroji savaitė

Antrąją savaitę Vilniuje kaip tik vykdavo daug tokių renginių, į kuriuos norėdavau nueiti. Tačiau gaila buvo už kuponą ir kursus sumokėtos kainos, taigi eidavau į anglų kalbos kursus. Ten man tikrai buvo verta eiti, nes ant to jau žinomo logiškų žinių sluoksnio staiga ėmė klotis antrasis. Supratau, kad jeigu nebūčiau išmokusi visko praėjusią savaitę, ir darydama sprendimus vis dar remčiausi kalbine intuicija, o ne gramatika, tuomet dabar nebegalėčiau judėti į priekį. Taigi, supratau, kad tie kursai tikrai protingai suplanuoti, ir nėra man čia ko skųstis ar stebėtis, kad čia kažkas neva yra negerai. Tad antrąją savaitę mokiausi tą gramatiką tikrai uoliai.

Likęs laikas

Nuo trečiosios savaitės atsirado daugiau kalbėjimo užduočių, daugiau teksto skaitymo. Taip pat mums ėmė užduoti daug neprivalomų namų darbų. Supratau, kad juos padaryti tikrai reikia, nes tik taip galėsiu sau leisti nuveikti kažko dar daugiau, ir tikrai pagerinti anglų kalbos žinias. Per užduotis, kada reikėdavo kalbėti, visi grupėje pradėjome šiek tiek daugiau bendrauti, o tai man pasirodė labai malonu ir miela. Visada norisi, kad grupė, kurioje esi, būtų draugiška ir turėtų tam tikrus savus pokštus, kalbėjimo manierą.

Palikite atsiliepimą