Mažos įmonės buhalterija ir darbo kodeksas

Audituojame veikląKai netyla kalbos apie darbo kodeksą ir socialinį darbuotojų bei dirbančių santykį, kyla klausimas, kada buhalterinė apskaita įmonėms iš tiesų paprastesnė, ir kada būtų laimingesni ir darbdaviai, ir darbuotojai. Kol kas kiekvienas smulkusis verslininkas patvirtins, kad Lietuvoje UAB steigimas yra gan sunki užduotis ir ne kiekvienas gali sau leisti pradėti nedidelį verslą vien dėl to, kad gąsdina sudėtinga buhalterinė apskaita bei popierių krūvos. Tačiau, kai to nori, visgi įmanoma viskas. Svarstome ir diskutuojame, koks geriau darbo kodeksas, kad UAB steigimas būtų paprastesnis, o žmonių teisės ir laisvės taip pat būtų apsaugomos.

Valdininko pozicija

Kadangi UAB steigimas dažnai būna per didelė prabanga, žmonės dirba tik su individualia veikla ir jiems tai pasiteisina. Tačiau galiausiai plečiantis tenka steigti UAB. Jeigu norima tik trumpai dirbti su keliais žmonėmis, sunkumų gali sudaryti daug kitų popierių ir finansinių įsipareigojimų, kuriuos numato dabartinis darbo kodeksas.

Darbuotojo interesai

Žinoma, darbuotojui nė kiek nesvarbu, ar buhalterinė apskaita viršininko įmonėje yra paprasta, ar sudėtinga. Jis nori tik dirbti ir turėti socialines garantijas. Kaip matome, tas modelis gali leisti sukurti daugiau naujų darbo vietų, tačiau ar darbuotojas bus laimingas dirbdamas su sąlygomis, kurios jam nelabai patinka? Jeigu norima skatinti šalyjegimstamumą, tai kažin ar toks įstatymas, kada dekretinėse atostogose esanti moteris gali būti atleista iškart, bus tikrai geras pasirinkimas. Kaip tuomet auginti vaiką, kaip gyventi, jeigu vos po pusės metų esi atleidžiama iš darbo? Kita vertus, jeigu turėti darbą būtų paprastas noras ir kiekvienas galėtų jį gauti, tai gal galima apskritai nebijoti dėlbedarbystės ir vos grįžus iš motinystės atostogų, vėl imtis darbo. Gąsdina ir nulinis valandų skaičius. Be abejo, kad žmonėms, kurie planuoja tikrai dirbti tik kelias valandas, tai nekels baimės. Tačiau kaip gi kovoti su nesąžiningais darbdaviais? Tokių tikrai atsiras, ir galbūt žmogus bus priimamas į darbą bei verčiamas pasirašyti valandinės apskaitos sutartį. Dar baisiau žmonėms – nekontroliuojami viršvalandžiai. Juk ir taip dažnas darbe išnaudojamas žmogus žino, jog jam už viršvalandžius nemoka, o čia bus tokia nuolatinė galimybė. Kaip suprantame, įstatymas yra geras tada, kai visi dirba sąžiningai, tačiau darbuotojai taip pat turi turėti teisę dibti su garantijomis ir nuo nesąžiningų atvejų, o ne tikpasikliaunant laisva valia.

Palikite atsiliepimą