Kiek kainuos draudimas automobiliui?

Šiais laikais apsidrausti automobilį labai paprasta – civilinės atsakomybės draudimas internetu pasiekiamas bei prieinamas visą parą. Priklausomai nuo draudėjų, draudimas gali įsigalioti už poros valandų ar kitą dieną. Tačiau draudimo kaina gali šiek tiek skirtis įvairioms vairuotojų bei auto priemonių kategorijoms.

KASKO ar civilinės atsakomybės?

Civilinės atsakomybės draudimas yra privalomas visiems automobiliams. Neturint draudimo baisu net ir savo kieme su mašina stovėti. O jeigu kas nors įrodys, kad tai jūs su savo 100 eurų vertės „Coltu“ nubraukėte prabangios „Honda“ sparną? Mokėsite viską iš savo kišenės. Privalomas civilinės atsakomybės yra būtinas, nes jis visada atstovauja jūsų interesus ir padengia nuostolius, padarytus auto įvykiuose kitam žmogui ir automobiliui. Žinoma, jeigu įvykis yra labai sudėtingas, į jį įtrauktos kriminalinės veikos (pvz., vairuotojas buvo neblaivus), tuomet atskirai taikomos papildomos nuostatos, reikalavimai. Panašiai veikia ir KASKO draudimas, tačiau jis atlygina gerokai daugiau, padengia daugiau nuostolių jums ir kitam auto įvykio dalyviui. Pavyzdžiui, netgi pravažiavus pirmu sniegu nebarstytame kelyje ir slystelėjus bei trenkus į šaligatvio kraštą, KASKO galbūt sočiai padengtų nuostolius, ko veikiausiai nedarytų civilinės atsakomybės draudimas. Tačiau jis nėra būtinas, todėl ne visi vairuotojai nori papildomai leisti pingus ir draustis.

Lietuvoje ar užsienyje?

Draudimo kaina taip pat priklauso ir nuo to, kur planuojate važiuoti. Jeigu važinėsite tik Lietuvoje, kaina bus visada stabili. Jeigu planuojate kelionę automobiliu į užsienį, reikalingas vadinamasis žalias lapas. Jis įrodys, kad mašina drausta ir esant eismo įvykiui užsienyje, padengs nuostolius. Žinoma, šis draudimas bus brangesnis bei jo kaina galimai priklausys ir nuo šalių grupės, į kurią vyksite. Tačiau draustis reikia juo Lietuvoje, pas savo draudėją.

Priklausys nuo vairuotojo stažo

Kuo vairuotojas turi mažiau stažo, tuo rizikingesnei kategorijai jis ppriklausys, tuo brangesnis jam bus civilinės atsakomybės draudimas. Kuo stažas didesnis, tuo geresniu, patikimu vairuotoju jis laikomas. Tuomet ir draudimui nebaisu tokį drausti mažesne suma. Tiesa, kai kurie žmonės specialiai iš anksto išsilaiko teises, o vėliau, ateityje, tik po kelių metų ima vairuoti. Iki tol, kaip sako, „svarbu, kad stažas eitų“. Kalbant apie vairuotojo charakteristiką ir draudimo kainą, ši gali kisti ir priklausomai nuo to, kokią vairavimo istoriją turi vairuotojas, kiek turi prikaupęs baudos taškų, ar laikomas geru vairuotoju, ar pavojingu kelių ereliu. Daug dalykų taip pat ppriklausys nuo draudėjo, nes kainos draudimuose skirtingos.

Palikite atsiliepimą