Kas įtakoja žemą putų polistirolo kainą?

Šiandien turime gan didelį patalpų apšiltinimo pasirinkimą, kuris garantuoja šiltus namus tiek pinigų neskaičiuojanties, tiek ir taupiems žmonėms. Vienas populiariausių pasirinkimų, ieškant šilumą garantuojančių nebrangių medžiagų, tai putų polistirolas. Mat putų polistirolas kaina yra vienas iš pigiausių pasirinkimų visomis prasmėmis – tiek pačios medžiagos, transportavimo ir montavimo aspektais. Ši medžiaga yra labai lengva, gerai sulaiko šilumą ir neatsilieka šiais savo privalumais nuo kitų medžiagų. Tačiau itin žema kaina dažnam žmogui kelia įtarimą, todėl aptarsime trūkumus, kurie įtakoja žemą putų polistirolo kainą.

Putų polistirolo trūkumai

PolistirolasVienas didžiausių trūkumų dėl ko putų polistirolas kaina yra vienas pigiausių pasirinkimų – tai medžiagos atsparumo nebuvimas ugniai. Tai reiškia, kad putų polistirolas nestabdytų, o padėtų plitsti toliau ugniems liepsnoms, dėl šios priežasties jis yra nerekomenduojamas naudoti pirtyse, katilinėse, daugiabučiuose ar kituose daugiaaukščiuose. Tokioms patalpoms verčiau rinktis šiek tiek brangesnę akmens vatą, kuri, priešingai nei putų polistirolas, ugnį stabdys ir neleis jai toliau plisti.

Nemažesnis trūkumas – tai putų polistirolo nepralaidumas drėgmei. Klausiate kodėl tai trūkumas? Todėl, kad drėgmės nepraleidimas iš lauko į patalpas yra puiki savybė, tačiau galimybės nebuvimas pašalinti patalpose susikaupusią drėgmę gali sunkiai atsieiti ne tik finansiškai, bet ir fiziškai. Drėgmės kaupimosi pasekoje galite sulaukti ne tik brangių remonto darbų, tačiau ir komplikacijų jūsų sveikatai – alergijos ar apsinuodijimai, priklausimai nuo žmogaus organizmo jautrumo.

Norint šiltinti pramomines patalpas, reikėtų atsižvelgti ir į tai, jog putų polistirolas yra neatsparus degioms medžiagoms ir tirpikliams. Tad dėl šių trūkumų putų polistirolo kaina yra tokia maža. Aišku, ją įtakoja ne tik trūkumai, tačiau ir tokie privalumai, kaip ypatingai paprastas montavimas ir labai mažas medžiagos svortis. Tačiau rekomenduotumėm prieš renkantis pigiausią variantą – putų polistirolą, pasitarti su specialistais, kad jie padėtų apsispręsti ar jūsų patalpoms ši medžiaga tiks, nekels pavojaus ir nebus nuostolinga. Tik tinkamoms patalpoms gerai pritaikytas putų polistirolas gali būti itin funkcionalus ir maksmialiai naudingas, o aukščiau išvardyti trūkumai nė nepastebimi.

Palikite atsiliepimą