Kaip galima pasipelnyti iš domeno

Parduoti domeną brangiauTechnologijų amžiuje labai daug žmonių pelną sukuria vien internetinėmis paslaugomis. Vienas iš paprastų, sumaniems žmonėms skirtų būdų sukurti pinigus – bandyti gerai parduoti domeną. Tokiais dalykais verstis sunkiau nei prekiauti akcijų biržoje, tačiau kažką gero iš to padaryti tikrai įmanoma. Kas tai yra?

Įsivaizduokime, kad jums staiga labai prireikia kažkokio domeno, kitaip tariant, interneto svetainės adreso. Gal jūssuburiate užuolaidų saloną, ir jums būtinai reikia tokio domeno, kurio pagrindiniai žodžiai ir būtų "užuolaidų salonas", o gale dar ir lietuviškas "lt" ženklas. Jūs nueinate į domenais prekiaujančią platformą ir pamatote, kad jūsų norimas domenas užimtas. Susinervinate ir imate sukti galvą, kokiu kitu, ne tokiu tinkamu adresu, būtų galima pavadinti jūsų interneto svetainę. Ir tada dar pagalvojate – na gerai, nueisiu pažiūrėti, kas gyvena ten po tuo adresu, kuris turėjo būti mano. Nueinate ir matote – svetainės sukurtos nėra, bet jūs galite kreiptis į domeno savininką ir prašyti jo parduoti savo domeną. Kiek jis panorės ir kiek jūs sutiksite mokėti – čia jau belieka tik jūsų derybų klausimas.

Sėkmės pavyzdžiai

Iš tiesų, kartais tokios derybos ir tokie pirkimai nutinka atsitiktinai. Gal ir jūs, planuodami kokį versliuką, greitai nusipirksite norimą domeną. Tačiau vėliau, jau po kurio laiko, pamatysite, kad tos veiklos taip ir nepradėjote. Tarkime, domenas buvo paklausiu pavadinimu ir kažkam kitam jo prireiks, taigi, į jus kreipsis, o jūs spręsite, ar parduoti. Iš esmės, parduoti nereikalingą ir nenaudojamą daiktą visada yra gerai, tačiau turite pagalvoti ir apie kainas. Kita vertus, galima specialiai ieškoti tendencijų, galvoti apie tai, kas bus ateityje labai aktualu, ir pagal tai pirkti domenus, tikintis, kad vėliau jų populiarumas ir vertė augs, ir parduoti domeną bus lygu parduoti namą. Sėkmės pavyzdys, kaip sėkmė atsirado iš kažkieno nelaimės – vos tik prasidėjo ebolos virusas, kažkas nusipirko visus adresus ir domenus, kur buvo rašomi žodžiai "ebola" arba, "kaip įveikti ebolą" ir panašiai. Vėliau, atsiradus ligų vakcinai, visas pasaulis mielai būtų pasinaudojęs tuo domenu. Teko pirkti už labai didelius pinigus.

Kaip tikslingai pirkti ir parduoti domeną

Taigi, jūs taip pat galite sekti pasaulio įvykius ir pagal tai, kas yra ant bangos, bandyti pirkti domeną. Kas žino, gal ateityje praturtėsite. Patarimas būtų tą daryti galvoti apie angliškus pavadinimus, nes lietuvių rinka tikrai per maža.

Palikite atsiliepimą