Kai namuose kvepia ąžuolinės grindys…

Jeigu namuose medines grindys – tai tampa ne tik interjero detale, bet ir apskritai vertybine idėja, principu. Jos ne tik papuošia namus, bet ir tampa priežastimi prisiminti, kad esame gamtos vaikai. O juk tokie ir esame, ar ne. Medinės grindys gali nepaprastai papuošti jūsų namus ir tapti svarbiausiu akcentu. Neseniai remontą pasidarę žmonės ir pasirinkę būtent tokias grindis, komentuoja savo pasirinkimą.

Atnaujino senelių paveldą

Grindys namuoseKaip pasakoja senelių namus susitvarkiusi jauna šeima, ji visada norėjo kažko unikalaus. „Seni, gražūs namai su praeities pojūčiu ir medinėmis grindimis – tai kažkas tokio, šilta svajonė, kurią puoselėjau nuo vaikystės. Todėl dabar, kai matau pro langą, kaip vėjyje sūpuojasi ant balkono sienos augančios vynuogės, kai jaučiu jų šešėlius ant medinių grindų – man taip gera, taip sieloje ramu ir gražu. Žinau, kad turiu tikrai labai gražius namus, ir tuo tiesiog didžiuojuosi. Šitas senelių namas ilgai stovėjo apleistas, visi žinojo, kad jis stovi nuostabioje vietoje, nuostabioje zonoje, tik reikia kažkam visu tuo pasirūpinti. Galiausiai, dabar jau galiu sau pasakyti, kad jis tiesiog laukė savo šeimininkų. Mes palikome gražiausias senovines autentiškas detales, ir galime džiaugtis, kad namas toks gražus. Kai ką dėjome visiškai naujo, nebūdingo senovei, bet tai ir yra renovacija. Kada išsaugojama ir prikeliama antram gyvenimui kažkas gražiausio iš praeities. Ir kada yra integruojami nauji geriausi šiuolaikiniai sprendimai“, – pasakoja Monika.

Beveidžiui butui įkvėpė gyvybės

Standartinį sovietinį daugiabutį irgi galima paversti tikru dvasią turinčiu dvaru. Taip mano ir Jurga, kuri įsigijusi butą blokiniame name, su juo padarė tikrus stebuklus: „Vien ąžuolinės grindys davė labai daug savo. Tai iš karto sukuria namo su praeitimi įspūdį. Tuomet daugybė kitų dalykų irgi yra tokie, kurie nebūdingi butams, bet tu gali juos padaryti. Svarbu nedaryti visko bet kaip, „kad tik nebūtų kaip visų“. Reikia galvoti apie dermę, kas gerai atrodo drauge, kas visiškai netinka, ir kokį įspūdį tu apskritai nori sukurti“, – sako moteris.

Pasistatė naujus namus pagal senąsias tradicijas

Parama regionams pasinaudojusi jauna šeima savo svajonę išpildė etnografiniame kaime. Čia, suderinusi su paveldosaugininkais, pasistatė visiškai naują trobą pagal senąsias tradicijas. Ji atrodo kaip statyta prieš 100 metų, viduje gražios ąžuolinės grindys. Nors iš tikro tai nauja troba, tačiau laikantis etnografinių principų galima grožį sukurti ir šiais laikais.

Palikite atsiliepimą