Kaip technologijos keičia mūsų gyvenimą

DėkliukaiDidelė pasiūla ir paklausa tokių prekių kaip dėkliukai telefonams, įvairūs išmanieji ir mobilūs telefonai, ryšio priemonės, rodo, kad mūsų gyvenime tikrai labai didelę įtaką visada daro mobilieji telefonai.

Kas yra medijos

Kas yra medijos, tyrinėti pradėta daugiau kaip prieš 50 metų. Iš tiesų, didžiausias technologinis perversmas įvyko praėjusiais metais mūsų pasaulyje. Kai buvo daugybe atvejų pereita prie skaitmeninių technologijų. Daug dalykų, kurie turėjo fizinį savo kūną, dabar turi tiesiog jį skaitmeninį, arba kitaip – elektroninį. Tai reiškia, kad medijos tikrai padarė pažangą mūsų gyvenime. Jas lydi tokie šalutiniai veiksniai, kaip prie pagrindinių įrenginių pardavinėjami ir priedai. Tarkime, prie milžiniško televizoriaus – jo staliukas. Prie gero telefono – dėkliukai telefonams, ir taip toliau.

Dar septintame dešimtmetyje McLuhenas, medijų tyrinėjimų pradininkas, medijas apibūdino kaip žmogaus tęsinius. Tarsi tai būtų priedai, kurie sustiprintų mūsų pojūčius. Kitas tyrinėtojas medijas skirstė į stiprinančias jusles (mikrofonai, akiniai, žiūronai ir pan.), jas įrašančias ir perduodančias (pvz., telefonai, televizoriai). Šią dieną mes gyvename tarp medijų kaip visiškai natūralioje aplinkoje. O jeigu į kelionę išvykę pastebime, kad dėkliukai telefonams tušti, nes palikome juos namuose, pasijaučiame nesaugūs. Nors mūsų tikslas ir buvo pasijausti tikrai gerai, padaryti kažką tokio, dėl ko atrodytų, jog mes esame laimingesni, kad pasivaikščiotume po gamtą be jokių technologijų, iš tiesų esame prie jų taip pripratę, kad nebūti „online“ yra tikrai labai sunku.

Kas yra telefonas

Turbūt pats dažniausiai naudojamas „žmogaus tęsinys“, medija, yra telefonas. Mes nebegalime niekur eiti be telefono, net iki kiosko nusipirkti laikraščio (nes gal paskambins žmona ir pasakys, kad nupirktum dar ir cigarečių), mes negalime eiti miegoti nejausdami, kad šalia miega ir mūsų telefonas (nes jame yra žadintuvas, o gal šiaip prabudus naktį nesinorės užmigti, todėl tiesiog bus galima vangiai patikrinti, ar niekas neparašė į feisbuką), mes negalime niekur be jo eiti. Kartais atsisakome kelionių į laukinę gamtą, nes galvojame, kad ten išsikraus telefonai ir būsime atskirti nuo ryšio. Ryšys, kuris mus visus jungia virtualiu būdu, yra daug svarbesnis už tą ryšį, kuris mus jungia fiziškai besiliečiant prie žemės. Mintys yra greitesnės ir stipresnės nei mūsų fizinės išraiškos, todėl susijungimas mintimis, joms sklendžiant virtualiu ryšiu, yra svarbiau, nei susijungimas stovint ant to paties žemės rutulio.

Palikite atsiliepimą