Pirmieji susitikimai su gydytoju – kam turime paruošti mažametį

Pirmieji vaiko gyvenimo metai kupini naujovių ir išbandymų visai šeimai, tačiau neabejotinai daugiausiai naujos patirties įgauna pats mažylis. Ir tai ne tik netikėti atradimai ir vis tobulėjančios fizinės galimybės, tačiau ir pirmoji pažintis su medikais. Ypač pastaroji kelia daug emocijų tiek pačiam vaikui, tiek kietiems šeimos nariams, tad kokiems vizitams derėtų nusiteikti per kelis pirmuosius vaiko gyvenimo metus, kad tai nekeltų streso nei tėvams, nei jam pačiam.

Šeimos gydytojas

Pirmieji susitikimai su gydytoju – kam turime paruošti mažametį Pirmasis gydytojas, su kuriuo susipažįsta vaikas, yra šeimos arba vaikų (pediatras). Susitikimas su šiuo mediku įvyksta dar pirmąjį gyvenimo mėnesį ir profilaktiškai yra atliekamas gana dažnai, todėl dauguma vaikų be didelių rūpesčių įpranta, kad lankytis šeimos gydytojo kabinete – nuo pirmųjų dienų galiojanti taisyklė. Paprastai vaikai nebijo šio kabineto, nes jame retai įvyksta kas netikėto ar skaudaus.

Širdies ligų gydytojas

Mažamečius vaikus profilaktiškai apžiūri ir širdies ligų gydytojas. Siuntimas pas šį specialistą neturėtų kelti nerimo, nes tai yra įprasta apžiūra, kuri atliekama visiems vaikais be išimties. Nusiteikti vizitui pas kardiologą reikėtų iš anksto, kadangi čia vaikui tenka susipažinti su dar nematytais įrenginiais, jų skleidžiamais garsais, be to, ant kūno tepama speciali želė širdies echoskopijos metu. Pastaroji ir kelia daugiausiai išgąsčio, todėl rekomenduojama kelias dienas prieš procedūrą pažaisti širdies gydytojo kabinetą namuose.

Akių ligų gydytojas

Taip pat jau nuo kelių metų amžiaus profilaktiškai mažamečius stebintis specialistas yra akių ligų gydytojas. Vizitai pastarojo kabinete vaikui gali pasirodyti ne mažiau bauginantys nei kardiologo, todėl ir tam reikėtų ruoštis iš anksto. Vienintelė problema – kad imituoti šio gydytojo darbą namuose kur kas sunkiau, tačiau visada labai padeda ir pokalbiai, aiškinimai apie tai, kas vyks, kokia apžiūra laukia.

Vaikų dantų gydytojas

Vaikų dantų gydytojas gali skambėti kaip tikras siaubas, tačiau nereikėtų savo nemalonios patirties perteikti ir mažamečiui, kuris jos dar visai neturi. Kaip neturi ir baimių. Viena dažniausių tėvų daromų klaidų yra išankstinis nustatymas, kad vaikui bus baisu ar skaudės, kad vaikų dantų gydytojas yra kažkoks baubas, kurio dar nemačius, jau verta bijoti. Vaikų dantistas mažamečius konsultuoja gana dažnai, šio gydytojo apžiūra reikalinga ir norint lankyti ugdymo įstaigą, todėl kur kas išmintingiau formuoti teigiamą vaiko požiūrį į šį specialistą. Kaip ir pats pirmasis vizitas, kurio metu vaikų dantų gydytojui tenka ypatingas vaidmuo – sukurti gerą pirmąjį įspūdį ir neišgąsdinti mažojo paciento.

Profesionalius vaikų dantų gydytojus rasite Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje, Vilniuje : https://kristoforoklinika.lt/odontologija/vaiku-dantu-gydymas/

Palikite atsiliepimą