Ne visada suprasite, kad trūksta vitamino D

Kam reikalingas vitaminas D3 ? Susimąstome tik tuomet, kai sužinome, kad jo trūksta. Dėl daugybės ilgalaikių negalavimų, pasirodo, ir gali būti kaltas būtent D3 vitamino trūkumas. Tačiau tai paprastai nustatoma ne iš karto.

Gali atrodyti, kad tiesiog vis sergate nauja liga

Vitaminas DJeigu vitaminas D3 organizme jau siekia kritinę ribą, jo tiek nedaug likę, tą jausite įvairiais būdais, tačiau kažin ar siesite tai su vitamino D trūkumu. Ką mes kaltiname, kai žiemą ar rudenį peršalame, susergame gripu? Tuojau pat imame galvoti, kodėl kažkur ėjome be striukės. Kodėl vienoje ar kitoje situacijoje sušilę, sušalę lakstėme po šaltas ir šiltas patalpas. Kodėl naudojome kondicionierių. O gal nereikėjo taip įkaitus valgyti ledų? O gal jus kažkas užkrėtė? Ar tik ne bjaurioji uošvė čia jums kažkokią ligą užnešė, juk pati slogavo, sakė, kad neseniai pasveiko? Matyt, ne iki galo. Kai imame biuletenį ir dėl kažkokių ligų stabdome įprastas veiklas, natūraliai ieškome atsakymo, kodėl susirgome. Net jeigu ligos užpuola 3 ar 4 kartus per žiemą, vis tiek ne iš pradžių imame tai sieti į visumą. O reikėtų tą daryti, kadangi tai tikrai gali būti susiję. Tai rodo bendrą organizmo nusilpimą dėl galimai kažkokios medžiagos trūkumo. Pavyzdžiui, vitamino D.

Gydytojai gali ilgai nerasti priežasties

Gydytojai, kaip ir jūs, pirmiausia ieškos kitų priežasčių: nuo ko užsikrėtėte, gal anksčiau vartojote antibiotikus, gal daug streso, gal pažymėtina, kad siaučia gripo epidemija ir pan. Sunku pasakys, kas pirmiau supras dėsningumą ir pakiš mintį dėl vitamino D tyrimų. Gydytojai tą dažniau darys, kai reikalai ims suktis dėl skydliaukės veiklos. Tačiau jūs ir patys iš anksto galite pasvarstyti, gal jums tiesiog trūko vitamino D.

Gali kamuoti net depresijos požymiai

Dar vienas klaidinantis ir visas kortas maišantis požymis bus jūsų prasta psichinė sveikata. Jausite blogą nuotaiką, nesinorės nieko daryti, taip sakant, rankos tiesiog nekils. Ir kas dėl to kaltas? Gal blogas oras, gal gyvenimo pokyčiai. Jeigu prasta nuotaika, tai ir sveikata prasta. Tačiau ta prasta nuotaika arba depresija taip pat gali būti tik dėl to, kad katastrofiškai trūksta vitamino D.

Reikia atlikti tyrimus dėl vitamino D

Tam, kad būtų atstatyta vitaminų pusiausvyra, pirmiausia reikia padaryti svarbius tyrimus. O tuomet gydytojai paskirs vartoti vitamino D preparatus ir sveikai maitintis.

Vienas atsiliepimas apie “Ne visada suprasite, kad trūksta vitamino D

Palikite atsiliepimą