Metas pravažiuoti technikinę

Jurgis sako, kad geros autodalys leidžia jam dar kurį laiką važinėti labai saugiai, tačiau paprastai technikinės apžiūros gal ir nepraeitų. Vyras tikina, kad Lietuva yra švogerių kraštas, todėl jam reikia ir pačiam laikytis tokių principų.

Atėjo metas pasitikrinti

Technikė apžiūraKaip ir visada, ateina tas laikas, kai nustoja galioti technikinės pažymėjimas. Taigi, jam irgi reikia varyti savo senąjį automobilį. Deja, Jurgis neturi dabar labai daug pinigų, kad galėtų užsiimti kokiu nors brangiu detalių keitimu, o vairuoti automobilį dar norisi.

„Yra tų problemų, bet jos tikrai nėra tokios, dėl kurių turėtų būti man uždrausta važiuoti su šia mašina. Aš manau, kad tikrai dar turėčiau galėti ją vairuoti. Tarkime, neatsidaro normaliai visi langai. Vairuotojo pusėje susitvarkiau, bet durelės keleivių turi defektų. Čia praverstų tam tikros naujos autodalys, ir šiaip gera meistro ranka. Bet, sakau, dabar negaliu sau to leisti. Tai ką daryti? Tai tą ir daryti – arba susitaikyti su situacija ir bandyti kažkaip praslysti, arba pasiryžti viską keisti. Kai žinai, kad gal su ta mašina apskritai važinėsi tik pusę metų, nes taupai kažkokiai kitai, tai tikrai neatrodo verta investuoti tiek daug pinigų ir praeiti tą technikinę bei viską susitaisyti. Taigi, ir aš darau kaip ir visi čia aplink paprastai daro – moku į kišenę, pravarau automobilį tiesiog per pažįstamus“, – išduoda paslaptis Jurgis.

Kada technikinė iš tikro praverčia

Tačiau Jurgis sako, kad kai kurios autodalys iš tiesų jau gali būti pavojingai senos ir sugedusios, todėl kartais visgi pravartu susitaisyti automobilį. Pavyzdžiui, jeigu norima važiuoti į kokią nors ilgą kelionę. Arba, jeigu automobilis perkamas ar dovanojamas kokiam nors nelabai įgudusiam vairuotojui.

„Buvo gyvenime iš viso du kartai, kai žinojau, jog technikinė tikrai yra būtina, ir taip labai sąžiningai praeita. Pirmas kartas, tai kai su šeima norėjome važiuoti į Gruziją. Na tikrai nesinorėtų kelionėje su mašina net menkiausio auto gedimo. Todėl atrodo, kad reikia iš anksto viską, ką tik įmanoma susižiūrėti, susitaisyti. Reikėtų varyti į servisą, bet vien apžiūra ten mokama. Nuvažiuoji į technikinę – pasako viską, ką turi pasitaisyti, ir gali toliau važinėti susitaisęs, o apžiūra nekainuoja. Taigi, prieš kelionę mes taip ir padarėme. Kitas kartas buvo tada, kai turėjau žmonai padovanoti naują transportą. Irgi kažkaip nesinorėjo, kad vairuotų netaisytą“, – sako Jurgis.

Palikite atsiliepimą