Genetiniai tyrimai: kaip jie atliekami?

Apie genetinius tyrimus skaitykite : https://medicinapractica.lt/genetiniai/

Šiuolaikinė medicina leidžia atlikti įvairius tyrimus, kurie padeda laiku nustatyti įvairius susirgimus bei leidžia paprasčiau paskirti reikalingą gydymą, tačiau visada svarbu žinoti apie įvairias klinikose siūlomas galimybes. Genetiniai tyrimai – tai medicinoje taikomi testai, kurie padeda nustatyti chromosomų, genų arba baltymų pokyčius – šių tyrimų rezultatai patvirtina arba paneigia įtariamus genetinius sutrikimus. Šiandien praktikoje yra taikoma daugiau nei šimtas įvairių genetinių tyrimų, todėl visuomet galima pasirinkti patį tikslingiausią.

Pagrindiniai genetinių tyrimų tipai

Skiriamos kelios pagrindinės genetinių tyrimų grupės: tai – molekuliniai, biocheminiai ir chromosomų genetiniai tyrimai. Molekuliniai tyrimai geba tirti pavienius genus arba nedideles DNR atkarpas, kuomet siekiama nustatyti tam tikras mutacijas. Chromosomų tyrimai analizuoja ištisas chromosomas arba ilgas DNR atkarpas, todėl toks tyrimas gali būti skiriamas tada, kai ieškoma stambių genetinių pokyčių. Biocheminis genetinis tyrimas padeda nustatyti baltymų kiekį ar aktyvumo lygį – toks testas padeda nustatyti DNR rodiklių pakitimus, kurie lemia įvairias genetines ligas.

Neinvaziniai genetiniai tyrimai

Pažangios genetinės technologijos leido sukurti neinvazinius tyrimus, kurie atliekami naudojant nėščiosios kraujo mėginį. Šie tyrimai leidžia atlikti vaisiaus DNR fragmentų analizę, nustatyti vaisiaus genetinius pakitimus, ir t.t. Genetiniai tyrimai gali padėti nustatyti ligą, aptikti genetinius pokyčius, kurie gali būti perduodami vaikams, taip pat šie tyrimai gali suteikti informacijos, kokių gydymo metodų vertėtų imtis, ir t.t. Šiuolaikinė diagnostika leidžia greitai ir tiksliai nustatyti tam tikrus nukrypimus nuo normos ir išvengti galimų apsigimimų.

Kur kreiptis dėl genetinių tyrimų?

Genetiniai tyrimai šiandien yra atliekami įvairiose klinikose, tad ieškant palankiausio pasirinkimo pravartu atkreipti dėmesį į keletą svarbiausių kriterijų. Palanku pasidomėti, kokiais metodais yra atliekami jus dominantys tyrimai, įvertinti, kokių atsiliepimų yra sulaukusios įvairios klinikos, palyginti nustatytas paslaugų kainas, ir t.t. Taip pat gali būti aktualu ir tai, kaip greitai yra pateikiami tyrimų rezultatai bei koks yra tyrimų tikslumas, o tuomet, jei kiltų tam tikrų klausimų ar dvejonių, paprasčiausiai galite susisiekti klinikų pateiktais kontaktais, ir turėsite galimybę gauti atsakymus į visus jums kylančius klausimus.

Daugiau informacijos apie genetinius kraujo tyrimus galite rasti Medicina Practica svetainėje.

Palikite atsiliepimą