Kur ir kokį maistą šunims pirkti?

Šunų augintojai žino, koks svarbus yra maistas, kurį gauna augintinis. Specialus maistas šunims parduodamas daugelyje prekybos vietų, todėl pirkėjai kartais nežino iš kur geriausia pirkti ar kur geriausios prekės šunims. Ką reikia žinoti, kad įsigytumėte tinkamą maistą šunims?

Maistas šunims ir katėmsPirmiausia reikia žinoti, kokio maisto reikia. Kiekvienas šuo yra individualus ir jam reikia atitinkamai parinkti maistą. Skiriasi maistas priklausomai nuo kokybės ir sudėties. Tai vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis maistą augintiniams. Šunims maistas, kuris parduodamas parduotuvėse, veterinarijos klinikose ir pan. vietose, skirstomas į sausą ir konservuotą. Pastarasis pasirinkimas yra geras tuo, kad šunys įprastai konservuotą maistą labiau mėgsta, nei sausą. Konservuotas maistas būna ekonominės klasės, kuri laikoma kaip pat paprasčiausia, o jos sudėtis nėra labai vertinga. Sekantis pasirinkimas yra – „Premium“ klasė. Tai jau geresnės sudėties maistas, tačiau ne pats geriausias. Pats geriausias yra laikomas aukščiausios kokybės „Super Premium“. Taip pat skirstomas ir sausas maistas šunims. Beje, jis yra populiaresnis pasirinkimas, nei konservuotas. Taip yra dėl kainos, nes kaina sauso ir konservuoto tokios pačios klasės skiriasi, ir sausas yra pigesnis pasirinkimas. Kita populiarumo priežastis – sauso maisto laikymas, dozavimas ir transportavimas. Jis yra daug paprastesnis.

Ką šunų savininkai turi žinoti apie maisto kokybę ir sudėtį? Jeigu branginate savo augintinio sveikatą, tai visuomet reikia rinktis kokybišką ir geros sudėties maistą. Tik gera maisto sudėtis užtikrins ne tik gerą šuns savijautą, bet ir sveikatą. Be to reikia atsižvelgti ir į kitus skirstymus. Labai svarbu, kad maistas šunims būtų parinktas pagal šuns dydį ir amžių. Tokiame maiste būna atitinkamai parinktos maistinės medžiagos ir maisto dozavimas. Pavyzdžiui, sauso maisto granulių dydis skiriasi priklausomai nuo šuns dydžio. Kiekvienas atvejis yra individualus ir reikia atidžiai parinkti maistą šunims. Tik tinkamai parinktos prekės šunims užtikrins tai, kad jos labiausiai atitinka šuns poreikius. Be to, reikia atsižvelgti ir į kitas šuns savybes, pavyzdžiui, galima rasti maistą skirstomą pagal šuns veisles arba turinčius tam tikrų sveikatos ypatybių.

Jeigu nežinoma, koks maistas tinkamas, tai visuomet galima pasikonsultuoti su veterinarais. Jie padės pasirinkti tinkamą maistą. Tik labai svarbu maistą šunims pirkti iš patikimų prekybos vietų, nes tik taip galima būti tikriems, jog maistas kokybiškas ir atitinka saugumo reikalavimus, kurie užtikrins, kad maistas tinkamas.

Palikite atsiliepimą