Kaip pasirinkti tinkamą buhalterinių paslaugų teikėją?

Buhalterio darbasDaugelis įmonių savininkų susiduria su problemomis, kuomet reikia apsispręsti ar samdyti buhalterį, ar turėtų būti pasirenkamos buhalterines paslaugos. Net ir apsisprendus, kurį sprendimą priimti iškyla daug klausimų, nes nežinoma kaip tinkamai pasirinkti tokią buhalterinių paslaugų įmonę, kuri tinkamai vestų apskaitą arba nežinoma, koks buhalteris yra tinkamas šiam darbui.

Pagalvokite, ko tikitės iš buhalterio? Tikriausiai, kaip ir dauguma vadovų, norite, kad buhalteriją tvarkantis specialistas tinkamai atliktų savo pareigas, teisingai skaičiuotų, laiku pateiktų deklaracijas valstybinėms institucijoms ir kitus su apskaita susijusius darbus atliktų gerai. Tiesa tokia, kad vadovai dažniausiai nelabai supranta, kaip viskas turi būti atliekama, todėl ne visada žino, kaip įsitikinti, kad buhalteris darbą atlieka gerai. Kartais net atrodo, kad buhalteris mato tik skaičius, tačiau nelabai domisi ar vadovo priimti sprendimai bus finansiškai naudingi, ar neturės neigiamų finansinių pasekmių, o kartais nutinka ir taip, kad vadovas visai negirdi ką buhalteris sako apie kažkokius nuostolius. Taip įvyksta ne kas kita, kaip dviejų skirtingų sričių specialistų nesusikalbėjimas. Dėl to gali nukentėti įmonės finansinė būklė. Dėl šios priežasties vis daugiau įmonių vadovų nusprendžia rinktis ne samdomą buhalterį, o kreipiasi į buhalterines paslaugas teikiančią įmonę.

Privalumų, darbus patikėjus buhalterinę apskaitą tvarkančioms įmonėms, yra daug. Didžiausias privalumas – aukštos kvalifikacijos specialistai vienoje vietoje. Jeigu įmonė patikima, tai buhalterinės apskaitos darbus atlieka didelę patirtį turintys buhalteriai. Be to, svarbu paminėti ir tai, kad buhalterines paslaugas teikiančios įmonės turi daug įvairių sričių klientų, todėl patirties buhalteriai turi skirtingose srityse, jiems yra tekę spręsti skirtingas problemas, o tai labai gerai. Pagalvokite, kuris buhalteris geriau atliks darbą: penkerius metus dirbantis toje pačioje įmonėje ar tas, kuris penkerius metus dirba tarp savo srities profesionalų ir veda 10 įmonių buhalterinę apskaitą?

Kaip nesuklysti ir teisingai pasirinkti buhalterines paslaugos teikėją? Prieš pasirenkant pačią pirmą surastą įmonę, kuri tvarkys jūsų įmonės apskaitą, reikia suprasti, kad tokių įmonių, kaip ir samdomų buhalterių, yra gerų specialistų ir blogų. Tai reiškia tik vieną – prieš pasirašant sutartį, įsitikinkite, kad tai patikima įmonė. Sužinokite kitų klientų atsiliepimus bei išsiaiškinkite, kokią patirtį turintys specialistai dirba šioje įmonėje. Taip pat reikia labai gerai išsiaiškinti visas sąlygas, kurios bus sutartos. Tokiu būdu galėsite surasti pačią tinkamiausią buhalterinių paslaugų įmonę, kuriai bus nebaisu patikėti savo įmonės apskaitą.

Palikite atsiliepimą