Kaip išsirinkti užuolaidas?

Langai kiekvienuose namuose užima svarbią vietą, todėl tampa svarbu ir tinkamai juos uždengti. Tam dažniausiai pasirenkamos užuolaidos. Kai kurie pasikliauja savo vaizduote, o kiti kviečia į pagalbą interjero dizainerius ar užuolaidų siuvėjus. Ką reikia žinoti, kad pasirinktumėte tinkamas užuolaidas?

UžuolaidosPirmiausia reikia žinoti, kad rinktis užuolaidas reikia atsižvelgiant į kambario dydį. Kuo mažesnė patalpa, tuo atsargiau turi būti parenkamos langų uždangos. Jeigu reikia užuolaidų mažam kambariui, tai reikia rinktis šviesių spalvų audinius. Be to, audiniai turėtų būti kuo lengvesni, kad nesudarytų priešingo efekto ir langai neatrodytų apkrauti. Tiesa, užuolaidų pasirinkimui turi įtakos ir kambario formos ypatumai. Pavyzdžiui, siaurame kambaryje reikia rinktis užuolaidas su horizontaliomis juostomis, tai vizualiai praplės erdvę. Be to, mažoms erdvėms visuomet galioja paprastas patarimas. Reikia rinktis paprastas užuolaidas, kurios šviesios ir lengvos, todėl čia netiks klostuotos ar dideliais raštais puoštos. O jeigu kambarys didelis, tai galima rinktis net ir tamsias bei sunkių audinių klostuotas užuolaidas. Kitaip sakant didelėje erdvėje nėra tiek apribojimų ir galima rinktis tai, kas labiau patinka arba rinktis tokias užuolaidas, kurios padės sukurti tam tikrą interjero stilių. Taip pat ne mažiau svarbu ir tai, kokie didelės erdvės ypatumai, pavyzdžiui, jeigu yra didelis kambarys, tačiau jis turi žemas lubas, tai galima vizualiai padaryti aukštesnes. Tereikia rinktis užuolaidas su vertikaliomis juostomis.

Kitas svarbus patarimas visiems, kurie ieško tinkamų užuolaidų – tinkamai pasirinkti spalvas. Kaip jau supratote, jos derinamos pagal kambario dydį, tačiau tai dar ne viskas. Galima pasirinkti spalvas ir pagal tai, koks interjero stilius vyrauja kambaryje. Taip pat užuolaidos gali būti keičiamos keičiantis metų laikams ir, pavyzdžiui, vasaros laikotarpiui rinktis spalvas, kurios sukelia vėsos pojūtį: pilka ar šviesiai mėlyna. Tuo tarpu žiemos laikotarpiui tiktų tokios spalvos, kaip geltona, oranžinė, raudona. Taip pat galima spalvas derinti tarpusavyje ir rinktis skirtingas.

Patarimų, kaip pasirinkti užuolaidas yra daug, tačiau ne visuomet jais taip paprasta pasinaudoti. Taip nutinka dėl labai paprastų priežasčių. Kai kurie kambariai yra nestandartinių formų ar dydžių, todėl sunku suprasti, kas tokiu atveju geriausiai tiktų. Taip pat norima, kad langų uždanga derėtų prie bendro tos erdvės interjero stiliaus. Kai kuriais atvejais norima kažkokių įmantrių užuolaidų, tačiau realybėje jas sunku suderinti su kitomis kambario detalėmis, dėl to reikėtų kviesti specialistus.

Palikite atsiliepimą