Kada žmonės nedrįsta kreiptis į teisininkus, bet turėtų

Profesionalūs advokataiNesvarbu, ar tai būtų advokatas Šiauliuose, ar Vilniuje, bet labai dažnai advokatas visgi nesulaukia sa vo klientų. Tiesą sakant, niekada apie juos ir nesužino, nes šie niekada į jį nesikreipia. O galėtų. Tendencija tokia, kad dažniausiai kreipiasi mažiau pažeidžiamos grupės. Vadovai, valdovai, vadybininkai, turto savininkai. Tie, kurie turi mažiau, nuskriausti bijo kreiptis į teisininkus dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai tai yra baimė prarasti ir tai, ką turi, ir tuomet neturėti išvis nieko. Taip pat tikima pasakomis apie korupciją ir tai, kad tavo nelaimė atrodys juokinga, o kažkam padavus kyšį, turėsi pralaimėti bylą ir dar ir pats už viską susimokėti. Kokiais atvejais žmonės nesikreipia į teisininkus, nors tikrai turėtų?

Nesumokėjo už darbą

Vienas advokatas Šiauliuose sako, kad tikrai yra žmonių, kuriems kas nors nesumoka už darbą. Neatsiskaitoma pagal sutartis individualaus darbo atveju. Nemokami atlyginimai, jie vėluoja visada keliais mėnesiais ar išvis nesumokama už paskutinį išdirbtą mėnesį. Yra daug atvejų, kada žmonėms nesumokama. Žinoma, dažniausiai tada, kai dirbama nelegaliai ir be sutarties. Bet net ir tada žmogui vertėtų kreiptis į advokatą, nes gali būti, kad ta suma, kurios jiems nesumokėjo, bus didesnė už tą nedidelę sumą, kurią reikės susimokėti mokesčiams. Ypatingai gaila, kad nesikreipia legaliai dirbantys žmonės, turintys darbo sutartis ar kitokias užsakymų sutartis, kada yra nesumokama. Ir aišku, visada reikėtų skaityti tai, ant ko pasirašinėji, ir sutikti tik su tokiomis sutartimis, kurias pilnai supranti ir kurios atrodo normalios, neimti pinigų vokelyje.

Viešai įžeidinėjo

Taip pat advokatas Šiauliuose pritaria, kad žmonės nepasinaudoja teise apsiginti bei prisiteisti kompensacijas ir tada, kai iš jų yra tyčiojamasi. Seniau patyčias būdavo sunkiau susekti ir pripažinti, bet dabar, kai dauguma patyčių vyksta internete, o gal telefonu, tai padaryti labai lengva. Jeigu kažkas iš jūsų tyčiojasi internete, visada reikėtų kreiptis į teismą. Nors sumos, kurias prisiteisite, ir nebus labai didelės, tačiau tai bus pamoka tam, kas tyčiojasi. Visuomenė turi būti atsakinga už kitus jos narius ir nepalikti niekšų nenubaustų, nes taip ji mokosi.

Patyrė seksualinį priekabiavimą

Taip pat labai retai moterys kreipiasi į teismą, kai būna nukentėjusios dėl seksualinio smurto. Apie tai yra ir atskira tema, tačiau visgi tai skaudi tiesa, ir žmonės tikrai per retai kreipiasi ginti save ir savo teises.

Palikite atsiliepimą