Genetinių tyrimų įvairovė

Kažkada genetiniai tyrimai atrodė tokia naujovė, kuri galėjo būti naudojama tik moksliniais tikslais. Besilaukiančios moterys net nesusimąstydavo apie tai, kad genetinis tyrimas kažkada bus vienas svarbesnių planuojant nėštumą. Šiandien tokie tyrimai taikomi ne tik tėvystei, motinystei, giminystės ryšiams nustatyti, tačiau padeda nustatyti vaisiaus apsigimimų ir ligų riziką net labai ansktyvoje stadijoje. Šiandien plačiau pakalbėsime apie Pharma DNA siūlomu sir atliekamus įvairaus pobūdžio genetinius tyrimus.

Pharma DNA atliekami tyrimai

GenetikaPharma DNA tyrimų laboratorija, kuri atlieka sudėtingus genetinius tyrimus, skirtus įvairiems susirgimams ir giminystės ryšiams nustatyti. Tėvystės nustatymo tyrimai, motinos DNR tyrimai, prenetaliniai DNR tyrimai labai akstyvoje vaisiaus stadijoje, DNR profilio sudarymo tyrimai, vaisiaus lyties nustatymo tyrimai (taip pat labai ankstyvoje dtadijoje), dvynių zigotiškumo tyrimai – atliekami ne tik medicininiais ar smalsumo patenkinimo tikslais, bet ir teismo, ginčų atvejais, siekiant nustatyti paveldėtojus ir panašiai. Laboratorija atlieka ir gyvūnų genetinius tyrimus. Galbūt kažkam tai atrodo neįprasta procedūra, tačiau veisėjams tai yra įprasta procedūra. Atliekami šunų tyrimai, kačių tyrimai, paukščių ir žirgų tyrimai. Tai labai svarbu, kada aiškinamas kilmingų veislių palikuonių kilmės pagrįstumas – veislės pagrįstumas, bruožų paveldėjimo patikimumas, DNR profilio nustatymas, paveldėtų ligų tikimybė, šunų mišrūnų sumišusių veislių nustatymo tyrimai. Laboratorija Pharma DNA gali pasigirti atliekanti sudėtingus genetinius tyrimus vėžio susirgimų rizikai nustatyti. Visiems nepaslaptis, kad jeigu giminėje ar šeimoje yra bent keli vėžinių susirgimų atvejai, palikuonims susirgti šia liga tikimybė procentaliai stipriai išauga. Tokiu atveju būtina imtis atitinkamų prevencinių priemonių, labiau saugoti savo organizmą, atkreipti dėmesį į mitybą, stresą, vengti rizikos faktorių. Būtent todėl laboratorijos atliekami vėžio genetiniai tyrimai gali padėti atsakyti į tam tikrus klausimus Pharma DNA atlieka prostatos vėžio, melonomos, krūtų vėžio, krūties vėžio, žarnyno vėžio ir kitų onkologinių susirgimų genetinius tyrimus.

Kiti genetiniai tyrimai

Naujovė visiems pacientams prieinamų genetinių tyrimų srityje yra famakogenetiniai tyrimai. Vienas tokių tyrimų – vaistų metabolizmo organizme genetinis tyrimas. Dažnas pacientas net nenutuokia, kad jo sveikatos būklė nesikeičia ar net pablogėja vien todėl, kad jis vartoja vaistus, visiškai netinkančius jo organizmui. Dėl šalutinio vaistų poveikio pasaulyje daugybė žmonių kasmet patiria sunkių sveikatos sutrikimų, kurie labai dažnai baigiasi net mirtimi. Taigi toks vaistų metabolizmo tyrimas padeda nustatyti vaistų poveikį organizmo metabolizmui ir personalizuotai parinkti tinkamą gydymą. Taip galima pasiekti efektyvių gydymo rezultatų, užkirsti kelią šalutinio poveiki atsiradimui bei sutrumpinti gyjimo terminus. Taip pat laboratorija siūlo išsamaus paciento DNR profilio nustatymo tyrimus kardiologijos, skausmo valdymo, psichiatrijos, urologijos srityje. Po tyrimų gautos paprastos, lengvai suprantamos ataskaitos padeda paciento būklę lengvai vertinti gydytojams ir pačiam pacientui. Be viso to Pharma DNR puslapyje yra rašomas išsamus naujienų blogas, kuriame galite rasti didelį kiekį naudingos informacijos apie naujoves medicinos pasaulyje, genetinių tyrimų srityje, pateikiami egzistuojantys mitai ir juos paneigiančios tiesos. Taip pat paciantams lengvai pasiekiama paslaugų kainodara. Norintys visada gali kreiptis internetinėje svetainėje nurodytais kontaktais ir laboratorijos atstovai visada atsakys į rūpimus klausimus, pakonsultuos ir padės pasiruošti tyrimams.

Kodėl verta?

Kolonoskopija – tyrimas, kurio metu tiriama storoji žarna. Daugybė su žarnyno vėžiu susidūrusių asmenų teigia, kad vėžys tokia paslaptinga liga, kuri dažniausiai pastebima per vėlai, kada jau jaučiami stiprūs vėžio požymiai. Jeigu laiku būtų buvę atlikti genetiniai tyrimai ir žinoma ligos rizika, galbūt gyvenime būtų imtasi daugiau prevencinių priemonių. Pharma DNA ragina pacientus skirti daugiau dėmesio savo sveikatai ir atlikti genetinius tyrimus. Jie gali būti atlikti ir nmc.lt klinikoje.

Palikite atsiliepimą