Boileris – vis dar populiari vandens šildymo sistema

Energijos taupymasViena populiariausių vandens apšildymo sistemų – boileriai – senas ir gerai patikrintas vandens kaitinimo metodas. Dar kitaip vadinamas kombinuotu vandens šildytuvu, boileris veikia naudodamas saulės kolektoriaus, šulinio arba iš centrinio katilo įrenginio tekantį vandenį. Bet kokio tipo vandens šildytuvas kaista ir vandenį šildo viduje esančio kaitintuvo pagrindu. Jeigu kaitintuvas boileryje užima mažesnį plotą – vanduo kais lėčiau, tuo tarpu įmontuoto didesnio šikdytuvo galia vandenį užkaitina ypač greitai. Elektrinis vandens šildytuvas (elektrinis boileris) greičiausiai sušildo šaltą vandenį. Įmonė SmartenergyLT siūlo itin didelių įvairių boilerių pasirinkimą. Pagrindines katalogo prekes čia trumpai ir aptarsime.

Boileris – ar apsimoka?

Įmonė SmartenergyLT prekiauja saulės kolektoriais ir jų priežiūrai būtina produkcija, vėjo jaėgainėmis ir jų įranga, geoterminiais siurbliais, cirkuliaciniais siurbliais, kondicionavimo technika, granuliniais katilais, nepertraukiamo maitinimo šaltiniais ir kitomis šildymo bei šviesos sistemų prekėmis. Tačiau bene didžiausią vietą bendrovės produkcijos kataloge užima boilerių modelių gausa. Siūlomas didelis akumuliacinių talpų pasirinkimas. Parduodamų akumuliacinių talpų su izoliacija pagrindinė kilmės šalis yra Vokietija. Tai kokybiška, geros izoliacijos talpa, pritaikyta iki 95 laipsnių karščio temperatūrai. Bendrovė garantuoja produkto kokybę, kadangi daugumai panašių prekių suteikiama penkių metų garantija. Taip pat siūlomos akumuliacinės talpos jau kartu su boileriu. Tokių produktų pagrindinė vyraujanti gamybos šalis – Italija, o visos kitos fizikinės savybės panašios. Kaip ir izoliacinių talpų – talpoms su boileriais taikoma penkių metų garantija. Geras boileris turi būti ilgaamžiškumą garantuojantis ir saugus produktas. Prieš nusprendžiant naudoti tokią vandens šildymo sistemą, reikėtų pasverti, kiek šeimos narių vanndeniu naudosis, kokia bus reikiama šilto vandens temperatūra, kiek energijos reikės jam pašildyti. Senesnių modelių boileriai dažnai būdavo nelabai ekonomiški, vanduo šildavo ilgai, šildytuvai reikalaudavo dau elektros energijos sunaudojimo. Pagal naujausios technologijas pagamintas boileris gali būti šildomas įvairios energijos sistemomis, jam pritaikytas geras vandens kiekio ir energijos paskirstymo balansas. Tiesa, pasiruošimas ekonomiškam boilerio naudojimui taip pat reikalingas, ypač jei jis pastatytas būste, kur gyvena nedidelė šeima. Yra paskaičiuota, kad boilerio šildymas visą parą atsieina 2.5 karto brangiau negu šildyma stik naktimis. Tą lemia ir elektros tarifo skirtumai, ir ekonomiškas planavimas. Geros izoliacinės dangos neleidžia vandeniui atvėsti, todėl šildant vandenį tik naktį – išlošiama. „Vandens šilumos apsiprausti nedidelei šeimynai po darbų užtenka, na o savaitgaliais galima ir dienos metu pašildyti, tačiau faktas vienas – su naujos gamybos boileriais tikrai galima sutaupyti“- teigia nedidelį eksperimentą su vandens šildymu boileryje visos paros ir nakties rėžimais padariusi Alvyda.

Naujos šildymo sistemos – patobulintos senos

Dabar gyvemame laikais, kai šiluminės energijos panaudojimas būsto ir vandens apšildymui keičiasi. Kadaise būstai buvo šildomi krosnimis ir židiniais, paskui atsirado dujinis šildymas, centrinis, elektrinis šildymas radiatoriuose. Dabar vis populoarėjančios grindinio sildymo sistemos pasižymi geresiu šilumos paskirstymu šildomame plote, padeda išvengti papildomo galvos skausmo dėl baldų pozicijos išplanavimo taip, kad nebūtų uždengiami radiatoriai ar kiti objektai neuždengtų šilumos šaltinio. Tuo tarpu boileriai daug kam gali asocijuotis su kiek senstelėjusiu vandens šildymo būdu, tačiau akivaizdu, kad naujos gamybos, stiprų energijos šaltinį turintys, gerai izoliuoti ir įvairių talpų vandens šildytuvai puikiai paskirtsto energijos panaudojimo ir iš to gaunamos naudos kaštus. Su šiuolaikiniais boileriais pašildytas vanduo išliks visą dieną, net jei šildymo procesas vykdomas naktį, o įvairaus dydžio boilerio viduje esantys kaitintuvai užtikrins greitą šildymo procesą. Šiuolaikinius boilerius nesunku sumontuoti, prijungti bei perkelti. Jeigu tokią šildymo sistemą planuojate įsigyti pirmą kartą – nesivaržykite ir pasikonsultuokite su specialistais ir neabejotinai džiaugsitės gerais rezultatais.

Palikite atsiliepimą