Baldų gamybos etalonas – itališki baldai

Baldų pasaulyje italų meistrų gaminiai tradiciškai laikomi aukštos kokybės etalonu. Nenuostabu jog būtent šioje šalyje yra pagaminama apie 15 procentų viso pasaulio baldų. Didžiulis itališkų baldų pripažinimas ir paklausa – ilgametės patirties, tradicijų vaisius, kurių gamintojai laikosi ligi šiol. Italai nuolat generuoja pažangiausias baldų dizaino, gamybos, interjero pateikimo idėjas.

Šiandien įsigyti prabangias itališkas interjero prekes gali bet kuris panorėjęs, tereikia apsilankyti itališkų baldų salono svetainėje www.aildesign.lt ir pasirinkti tinkantį Jūsų interjero stiliui baldų komplektą.

Baldai iš Italijos

Gamybos istorija ir ypatumai

Nuo seno baldų gamyba Italijoje užsiėmė nedidelės šeimyninės dirbtuvės, kur žinios ir meistriškumas buvo perduodami iš kartos į kartą. Nežiūrint į tai, kad šiuo metu Italijoje egzistuoja daugybė didelių baldų fabrikų, daugelis jų yra kilę ir išsivystė būtent iš mažų šeimyninių verslų.

Nesvarbu, kad ir kokį gamintoją ar net vienetinį baldą pagamintą Italijoje Jūs pasirinktumėte, galite būti tikri, kad už jo slypi gilios tradicijos, būdingos visiems italų gamybininkams.

Išskritinis visų itališkų baldų gamybos bruožas – skrupulinga kokybės kontrolė visuose gamybos etapuose. Ji prasideda nuo atidžios naudojamų žaliavų atrankos. Gamintojai pasirenka tik aukščiausios rūšies natūralų medį, odą, tekstilę, metalą, akmenį.

Baldų dizainas prieš patekdamas į kompanijų katalogus, eskizų popieriuje pavidalu kartais tobulinamas net ištisus metus.

Italų baldininkų nuomone ne mažiau svarbi nei pats baldas ir jo apdaila. Pasak dizainerių būtent sėkmingai parinkta baldo „apranga“ garantuoja didžiąją dalį jo vizualinio efekto sėkmės.

Darbas su medžiu

Jau ilgus šimtmečius italų meistrai laiko paslaptyje, neatskleidžia savo medžio džiovinimo ir apdirbimo būdų. Išskirtiniai italų amatininkų metodai, turint omenyje natūralaus medžio savybes, tokias kaip drėgnumas ir natūrali deformacija, suteikia galimybes kurti daiktus tarnaujančius ir išlaikančius savo gerą, originalią išvaizdą dešimtmečiais.

Nenuostabu, kad italų gamybos baldus senovėje perduodavo kaip šeimos relikvijas ir didelę vertybę.

Pagrindiniai baldų centrai Italijoje:

Itališki baldai visame pasaulyje išgarsėjo dar Renesanso laikais. Aukštos klasės, išskirtiniai italų meistrų gaminiai rado pripažinimą Europos šalių aukštuomenes tarpe. Tuo metu turėti namuose baldus iš Italijos buvo prestižo reikalu.

Būtent nuo tų laikų istoriškai susiklostė pagrindiniai baldų gamybos centrai Italijoje.

Milanas. Vienas garsiausių ne tik baldų, bet ir apskritai itališko dizaino centrų. Milano dizaino mokykla bene žinomiausia visame pasaulyje. Taip istoriškai susiklostė, kad būtent Milano regione yra įsikūrusios vienos prabangiausių ir brangiausių italų baldų kompanijų. Milanas tradiciškai garsėja minkštų baldų: sofų ir fotelių gamyba.

Trevizas. Pagrindinis Italijos regionas kalbant apie korpusinių baldų produkciją. Čia yra įsikūrusios didelės medžio apdirbimo ir dažymo kompanijos gaminančios sienines spintas, TV baldus, komodas ir indaujas. Trevizas taip pat žymus ir kaip virtuvės baldų sostinė.

Florencija. Garsėja savo klasikinės pakraipos aukšto lygio gamyba. Didžioji dalis žinomiausių Italijos klasikinių baldų įmonių randasi būtent šioje vietoje.

Udine. Šiame regione susikoncentravusios kėdžių ir stalų bei kitų valgomojo baldų kompanijos. Nuo vidutinio iki aukšto kainų lygio.

Baris. Ši vietovė garsėja kaip kokybiškų odinių sofų centras. Garsusis sofų trikampis – vieta kurioje įsikūrusios didelės minkštų baldų kompanijos – randasi tarp miestelių Altamura, Santeramo ir Matera. Čia pagaminama didžioji dalis itališkų odinių baldų.

Palikite atsiliepimą