Baldų apsauga, turint namie gyvūnų

Jeigu namuose apsigyveno naujas keturkojis, į grėsmės zoną patenka visi kilimai, tapetai ir žinoma baldai. Kuo brangesni baldai puošia jūsų namus, tuo labiau jums reikės saugoti juos nuo gyvūnų. Kaip tai daryti ir kas tai būtų?

Sofos ir lovos

Baldai tauPirmiausia baldai, kurie turės būti labiausiai apsaugoti, jums iškart iškils prieš akis. O ne, jūsų gražioji sofa, o ne – jūsų minkštoji lova. Jeigu namuose atsirado mažas šuniukas ar katinukas, jis dar turbūt nemoka savo reikalų atlikti lauke, todėl prieš išmokstant pirma viską atlikinės „kur papuola“. Jums nelabai patiks toks modelis, dėl to turbūt stengsitės apsaugoti baldus. Žinoma, kad visų sofų ir lovų celofanu neapdangstysite, nes tada visi baldai atrodys kaip per remontą ar ketinant persikraustyti. Tačiau galiausiai jums juk reikės kažkaip kovoti su tuo, kad mažyliai nesišlapintų ir nesituštintų ant minkštų baldų. Juk ten palikus ko nereikia, liks dėmės gal visam gyvenimui, o ir įsigėrusio kvapo nepavyks pašalinti. Visi dresūros specialistai puikiai žino, kad pirmieji gyvūno mėnesiai naujuose namuose yra svarbiausi – gyvūnas turi priprasti prie namų taisyklių. Taigi, jūsų pirmoji taisyklė bus nelipti ant sofų ir lovų. Išmokite kitaip nuraminti ar užmigdyti gyvūną, bet ne leidžiant jam ropštis ant sofos arba lovos. Iškart neleiskite jam ten eiti, tegul nuo pradžių tai būna uždraustoji zona. Jeigu gyvūnas to išmoks, tai ir jūsų baldai liks saugūs, o jūs išlaikysite autoritetą kaip šeimininkas.

Medinės kojos

Besikalantiems dantukams visada norisi pasigaląsti į kokią medinę koją. Stalo, kėdės – nesvarbu. Seną su nutrupėjusiu laku, ar visiškai naują su dar nenulupta etikete. Stalo ar kėdės kojos išliks tobulu dalyku, į kurį būtų galima pasigaląsti dantukus. Tad saugoti teks ir medines kojas, kurios atrodo netinkamos graužimui. Padės įvairūs atitvėrimai, apvyniojimai, taip pat ir šunelio drausminimas, laikymas visada tokioje zonoje, kur matote, kas su juo vyksta.

Laidai ir elektronika

Be abejo, kad laidai yra pats maloniausias graužimui daiktas. Tad dar prieš įsigyjant mažą šuniuką ar katiną, reikia išmokti paslėpti laidus. Kabinkite juos kuo aukščiau, kiškite už grindjuosčių ir nė vieno nepalikite prieinamo graužimui. Didelė tikimybė, kad jis bus nugraužtas, o tada turėsite ir padengti visus nuostolius. Jų bus nemažai: ir pats laidas, ir sugadint įranga, ir jos taisymas. Štai šviesolaidžio laido taisymas jums kainuos tikrai nemažai.

Palikite atsiliepimą