Atostogose labiausiai nudžiugino kondicionierius

Taigi, pasibaigė mūsų atostogos. Niekam to nesakome, tačiau geriausia jų dalis buvo ta, kai puikūs kondicionieriai mus aprūpino šaltu oru. Štai kaip mes keliavome, ir kodėl oro kondicionavimas man paliko geriausią įspūdį.

Buvo daug gamtos

Kondicionierius efektyviai vėsina orąBalkanų šalis, kurioje apsilankėme, nebuvo puikiai paruošta turizmui. Kitose šalyse, ypač Vakaruose, tose, kuriose jau pažengusi visa civilizacija į priekį, visada gali rasti visus tau pritaikytus patogumus. Čia net ir kondicionieriai yra retenybė. Tačiau šalies šiaurėje buvo maždaug toks klimatas, kaip ir kokioje Lietuvoje labai karštą vasaros dieną. Taigi, nėra vėsu, bet ir nėra labai nepakeliamai karšta. Žmogus, kuris bent kartą vasarą keliavo po Turkiją, Italiją ar Maroką, ir šioje šalyje supras, ką tai reiškia karščiai. Tai, kas mus pasitiko iš pat pradžių, ar nebuvo tikrasis karštis. O ir žmonės gyveno įprastu vakarietišku ritmu. Niekas per kaitrą nedarė tos didžiosios pertraukos, kai žmonės eina kaip nugeibę lapai namo pamiegoti, o į darbą grįžta atvėsus vakarop. Čia, atrodo, viskas kažkaip normalu. Tik važinėjant per kalnuotas vietas autobusiukais ir traukiniais jau galėjai jausti nugara žliaugiantį prakaitą. Tačiau karštose pietų šalyse, kuriose ekonomika dar nėra atsigavusi po kokių nors politinių neramumų, be galo dažnai gali pastebėti tokius dalykus, kai net autobusuose, važiuojančiuose per vidurdienį, nėra jokio kondicionieriaus, jokios kondicionavimo sistemos. Vienintelė paguoda – kai vairuotojas sustoja kur nors prie kelio, kur atiteka šaltas kalnų šaltinis. Ten visi prisipila ledinio vandens ir jaučiasi tiesiog pakylėti.

Daug karščio ir neįdomus miestas

Iš pradžių taip keliavome po vietas, kurios mus džiugino ir stebino nuostabia gamta. Iš tiesų, juk būtent dėl jos ir atkeliavome į šiuos kraštus, pajausti, pamatyti, paragauti, paskanauti tokios šalies ir jos gražios gamtos, jos puikių kalnų, šaltinių ir upių. Tačiau vėliau nukeliavome į šalies pietus, jau beveik prie jūros, kur buvo vienas labai išreklamuotas miestas. Ir ką jūs manote? Gerai, kad kambariuose buvo kondicionieriai, nes jų labai prireikė. Mieste jau tikrai buvo tos karštosios valandos, ir žmonės namuose užtrunka per pietus kelias valandas. Oras nepakeliamai karštas. O aš dar ir šiek tiek apsinuodijau maistu, skaudėjo pilvą. Buvo be galo didelis džiaugsmas, kai veikė kondicionieriai. Be to, pats miestas labai nuvylė – tai vienintelė vieta, kur išplėtotas turizmas, tačiau ji to tikrai neverta.

Vienas atsiliepimas apie “Atostogose labiausiai nudžiugino kondicionierius

  1. Aš tai manau, jog svarbu pasirūpinti ne tik šaltu, gaiviu oru namuose vasaros metu, bet ir vėdinimu. Vėdinimo sprendimai namams šiais laikais yra labai svarbūs, tad reikėtų pagalvoti ir apie juos.

Palikite atsiliepimą