Tam, kad skardinė stogo danga gražiai nugultų ant jūsų namo, turi padirbėti profesionalūs meistrai – ateiti su savo įrankiais ir visas skardas gražiai sumontuoti. Vyrai dirba sunkiai ir profesionaliai. Kokie yra pagrindiniai skardininko įrankiai?
Akumuliatorinis suktukas
Šis prietaisas susuka į skardą varžtus, jeigu nekalbame apie konkrečią skardą. Taigi, jis naudojamas tiek dirbant garaže, tiek ant stogo. Labai svarbu, kad būtų kokybiškas suktukas, kadangi varžtų yra susukama į skardą labai daug, todėl akumuliatorius gali neatlaikyti nė valandos, jeigu nusipirksite prastą suktuką. Todėl ant stogo reikia tikrai ne pigaus suktuko, o pirmiausia kokybiško.
Replės ir plaktukas
Plaktukas turi būti nesunkus, maždaug 700 gramų. Kadangi, esant per sunkiam plaktukui, vinys linksta. O jeigu plaktukas yra per lengvas, teks daužyti daug kartų ir teks daug jėgų išnaudoti. Geriausia, jeigu plaktuke yra vinis traukantis galas. Taip pat jame gali būti ir įmontuotas magnetas, jis leidžia su viena ranka įkalti vinį. Kaip veikia toks plaktukas? Šone jis turi magnetuką, todėl tiesiog prie plaktuko vinis prilimpa, o paskui galima su tokiu iškart kalti į lentą ar kur kitur ir vinis įkalama. O replės visada turi būti lengvai susispaudžiančios ir turėti nenudilusius dantukus, kadangi nuo jų priklauso, kaip kas bus daroma. Taip pat jos turi irgi būti gerai izoliuotos (plastiko rankenėlės), kad būtų patogu suimti. Jos taip pat naudojamos dirbant su skarda.
Skersinio pjovimo staklės
Šios staklės turi vartytis kampu. Dažniausia būna nuo nulio iki keturiasdešimt penkių laipsnių kampu vartoma. Labai svarbu, kad skersinis pjovimas galėtų būti dviejų ašių, tokiu kampu atpjauti. Šios staklės reikalingos medienai, tačiau ir skardininkui dengiant stogą reikia dirbti su mediena (gegnės). Labai svarbu, kokio skersmens yra staklių diskas, nes nuo to priklausys, kokio dydžio medienos tašą galima pjauti. O jeigu staklės dar yra ir ant bėgelių, kurie leidžia atpjauti platesnę medieną, tokie yra privalumai. Svarbu ir staklių galingumas, kadangi po daugybės pjovimų gali pats pjūklas pjaudamas strigti, o varikliukas yra silpnas, ir jeigu jis nepasuks disko, tai jausis, kad nekokybiškas darbas – gadinasi instrumentas, neišnaudojami staklių privalumai. Tokių staklių kainos svyruoja tarp 400 eurų iki tūkstančio. Tokias stakles reikia prižiūrėti – svarbu, kad neapsineštų lazeriams skirti mygtukai, nes tuomet gali nefunkcionuoti švieselė ir lazeriukas, jeigu tokie yra.