Achalazijos gydymas botulino toksinu

Botulino toksinas yra natūralus baltymas, kurį gamina bakterija Clostridium botulinum. Botulino injekcijos suleidimas į raumenis sukelia laikiną konkretaus raumens paralyžių, kuris trunka nuo kelių mėnesių iki vienerių metų. Gastroenterologijoje botulino toksinas pirmiausia naudojamas achalazijai gydyti (būklė, kuomet sutrikęs maisto ar net vandens rijimas). Botulino toksinas suleidžiamas į apatinio stemplės sfinkterio raumenį ir taip pagerinama paciento gyvenimo kokybė.

Kaip atliekama botulino toksino injekcija?

Ambulatorinės viršutinės endoskopijos metu endoskopuotojas per endoskopą perleidžia kateterį maža adata ir suleidžia toksiną po stemplės gleivine į apatinio stemplės sfinkterio raumenį. Žvelgiant iš paciento perspektyvos, botulino toksino injekcija yra visiškai panaši į viršutinės endoskopijos patirtį.

Alternatyvūs gydymo būdai apima peroralinę endoskopinę miotomiją (POEM), Helerio miotomiją (tradicinę chirurgiją) ir pneumatinį išsiplėtimą.

Botulino toksinas taip pat gali būti švirkščiamas į viršutinį stemplės sfinkterį, kad būtų gydomi kiti rijimo sunkumai, į skrandžio pylorus raumenį gastroparezei gydyti ir į išangės sfinkterį, kad būtų gydomi išangės įtrūkimai.

Kokios galimos botulino toksino injekcijos komplikacijos?

Botulino toksino injekcijos suleidimas paprastai yra labai saugi ir nesudėtinga procedūra. Labai retos komplikacijos yra kraujavimas ir kilusi infekcija. Jei pastebėjote kraujo išmatose arba jos tapo juodos, pajutote karščiavimą, šaltkrėtį, pasireiškė vėmimas, krūtinės skausmas, skrandžio skausmas ar netikėtas dusulys, skubiai kreipkitės į budintį gydytoją, kaip nurodyta išrašymo dokumentuose.

Kaip reikia pasiruošti prieš ir kas vyksta po procedūros?

Pasiruošimas botulino toksino injekcijai, sergant achalazija yra panašus į pasirengimą viršutinei endoskopijai, išskyrus tai, kad likus mažiausiai 24 valandoms iki procedūros reikia apriboti skysčių vartojimą. Pacientą rekomenduojama lydėti 18 metų ar vyresniam asmeniui, turinčiam vairuotojo pažymėjimą ir galintį pacientą po procedūros parvežti namo, nes raminamieji vaistai ar anestezija gali sukelti silpnumą, mieguistumą ar kitus nemalonius, trikdančius šalutinius poveikius.

Po botulino toksino injekcijos būsite nuvesti į kitą kambarį (laukiamąjį), kur jūsų atvykęs lydintysis asmuo (vairuotojas) galės jums padėti parvykti namo. Procedūrą atlikęs gydytojas jums paaiškins preliminarius rezultatus, atliktos procedūros detales. Gausite išsamias rekomendacijas dėl mitybos, vaistų ir tolesnių veiksmų, kurios reikės atlikti. Apie procedūros rezultatus bus pranešta jūsų pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojui. Gali praeiti nuo kelių dienų iki savaitės, kol pastebėsite botulino toksino poveikį ir pasijusite geriau. Poveikis nėra amžinas ar trunkantis labai ilgai, todėl pakartotinės injekcijos paprastai prireikia po kelių mėnesių.

Paslaugos teikiamos Vilniuje

Palikite atsiliepimą