Lytiškai plintančios ligos: kaip atpažinti ir kaip kovoti?

LPLApie kontracepciją šiandien kalbama tikrai nemažai: ji svarbi ne tik norint išvengti neplanuojamo nėštumo, bet ir įvairių lytinių keliu plintančių ligų. Dėl šių priežasčių visada rekomenduojama naudoti prezervatyvą, kuris kol kas yra vienintelė veiksminga priemonė, padedanti apsisaugoti nuo neplanuojamo nėštumo ir lytiniu būdu plintančių ligų.Deja, ir tai ne visada yra veiksminga, tad svarbu žinoti, kokiais simptomais pasireiškia lytiškai plintančios ligos, ir kaip su jomis kovoti.

Sifilį sukelia bakterija, kuri prasiskverbia per mažiausius odos pažeidimus. Lytiškai santykiaujant su infekuotu partneriu, tikimybė užsikrėsti yra 1 prie 3. Ši lytiškai plintanti liga yra skirstomi į kelias rūšis – tai gumų sifilis, nervų sistemos sifilis ir širdies bei kraujagyslių sifilis. Ligos simptomai gali būti labai įvairūs, tai priklausys nuo sifilio pobūdžio. Dažnai pakyla temperatūra, atsiranda galvos skausmas, opelės. Šiandien ši liga yra pagydoma, ir kuo anksčiau bus kreipiamasi, tuo greičiau galės būti pagydoma.

Gonorėja pasireiškia praėjus 2-7 dienoms po lytinio akto, tačiau gali pasireikšti ir vėliau. Kartais liga nepasireiškia jokiais simptomais, tačiau dažniausiai jaučiamas deginimas šlapinantis, skausmai pilvo apačioje, taip pat infekcija gali patekti į ryklę ir akis. Negydomos gonorėjos simptomai po kurio laiko praeina, tačiau liga iš ūmios tampa lėtine, pasireiškia nevaisingumas, pažeidžiama širdis, smegenys, sąnariai. Taigi, svarbu laiku kreiptis į gydytoją, kuris galės paskirti tinkamus antibiotikus.

Skaityti toliau